מתנה מיוחדת לידי בר/בת מצווה

ישנן מתנות בר/בת מצווה שמעצבות את חוויות בני הנוער ומשפיעות על תהליך התבגרותם, ומחנה קיץ בארצות הברית הוא מהחוויות המרגשות ביותר עבור בני ובנות העשרה. זו מתנה לבר מצווה שכוללת את כל מה שהצעירים מצפים לו בגיל זה. ההתרגשות שבנסיעה לארה"ב והעצמאות שבנסיעה ללא ההורים, הבילויים שמצפים במחנה הקיץ בו שוהים הצעירים לתקופה של כמה שבועות, שבמהלכן הם מבלים באופן אינטנסיבי בפעילויות שטח וספורט ובפעולות גיבוש חברתי עם חברים חדשים. זוהי מתנה נפלאה ובדיוק בגיל שמתאים להנות ממנה.

היתרונות של מחנה הקיץ בארצות הברית

העשרת ידע, התמודדות עם דילמות חברתיות, עיצוב האישיות. אלה היתרונות שצוברים בני המצווה במהלך חופשת הקיץ. מכיוון שהמחנה ממוקם בארה"ב, שפת הדיבור היא אנגלית. תוך כדי פעילויות הם מעשירים את הידע באנגלית ואת התקשורת שלהם עם חבריהם שמגיעים למחנה מאזורים שונים בעולם.

מחנה קיץ בארצות הברית כולל פעילויות שרובן מועברות בשטח פתוח. הפעילויות הספורטיביות מתקיימות במגוון אופנים, כמשחקים קבוצתיים וכתחרויות, וכמובן בילוי בבריכה. זהו בילוי קיץ מושלם לצעירים שאוהבים ספורט ופעילויות שטח.

במחנה הקיץ פוגשים חברים ישראליים ובני נוער יהודיים מארה"ב ומארצות אחרות. נוצרת אווירה חברתית מיוחדת שנשמרת גם לאחר סיום מחנה הקיץ. החברות נמשכת גם לאחר החזרה הביתה, עם החברים למחנה והמדריכים ששומרים על קשר שאיתם מעבירים חוויות וזיכרונות מהמחנה.

חוויה שמעצימה את תקופת הקיץ

מחנה קיץ בארה"ב הוא חוויה שמעשירה ומעצימה את תקופת החופשה, אך גם את הזיכרונות מאירוע בר או בת המצווה, שלקראתו מתכוננים צעירים במשך זמן רב. לתמונות החגיגיות ולחוויות מהאירוע, מצטרפים הזיכרונות ממחנה הקיץ ומעצימים את החווייתיות של הצעירים בני העשרה.

ומה שחשוב בחוויית מחנה הקיץ הוא שלא מדובר בחוויית התבגרות מזויפת. הצעירים אכן מתמודדים עם עצמאות, עם חוויות תחרותיות עם בני גילם, לומדים להסתדר בכוחות עצמם (כמובן, עם השגחת המדריכים במחנה) הרחק מהבית. בני הנוער שחוזרים מהמחנה עמוסי חוויות אכן בוגרים ועצמאיים יותר, ונהנים מכך. אין ספק שבחופשת קיץ מוצלחת הם לומדים הרבה על עצמאות וחברות, ואלו  יכולות שמכשירות אותם לשנים הבאות.

לימודים בתקופת החופשה? נראה שמחנה הקיץ הוא ההפך מזה, מכיוון שנכללים בו פעילויות ספורט וחברה ולא הכנת שיעורי בית. אבל, הידע שהצעירים רוכשים במחנה מעשיר אותם במגוון דרכים. הם משפרים את האנגלית שלהם, מכיוון שהם משתמשים בשפה האנגלית באופן יום-יומי. גם את היכולות הספורטיביות שלהם כשהם משתתפים במשחקים ובפעילויות ספורט. המפגשים בין בני גילם כוללים עבודה משותפת ודיונים בנושאים שונים. העבודה עם בני גילם מעניקה להם כלים חשובים שיכולים לשמש אותם בבית הספר ובמסגרות חברתיות וקבוצתיות.

וכמובן, הקשרים החברתיים והאישיים שנוצרים בתקופת מחנה הקיץ, הם מהחוויות הטובות ביותר שנשמרות לשנים רבות. כבר אמרנו, מחנה קיץ בארצות הברית הוא מתנה לבר/בת מצווה ויותר מזה!

כתיבת תגובה