ניקוי ספות זול או איכותי?

אם מעולם לא שמעתם על המושג של ניקוי ספות, אז אסביר לכם בקצרה במה מדובר. בקצרה: כיום ישנן חברות המצוידות עם מכשירי ניקוי משוכללים ובעזרת חומרי ניקיון הן מצליחות לחדש ספות, להסיר כתמים ולגרום למראה נקי ויפה וזאת במקום להוציא אלפי שקלים על רכישת ספה חדשה. בישראל, כמו מדינות רבות בעולם, שוק ניקוי הספות מתפתח כל הזמן, וכיום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי ניקוי ספות זולים ויקרים, איכותיים וחאפרים ועוד. כדי לעשות סדר בין הדברים, אנו מציגים בפניכם מספר פרמטרים לבחירת חברת ניקוי ספות.

הזול עולה יקר? או שזה סתם קלישאה?

ישנו משפט המוכר לרבים: "הזול עולה יקר". אך האמנם? האם באמת זה נכון לכל תחום או במקרה שלנו לניקוי ספות? מיד נברר..

כדי להבין מהו זול ומהו יקר בניקוי ספות, עלינו לשאוב מעת מחירים כללים המצויים בשוק. סקר קצר בין 10 חברות בפייסבוק מעלה כי ניקוי ספות זול מבין כולם הוא 290 שח לניקוי מערכת ישיבה סטנדרטית. וניקוי ספות היקר מבין כולם הוא 550 שח לאותה מערכת ישיבה בדיוק. פער זה הוא עצום ביחס לפערים או "לתרומה" שהחברות מציעות ביחס לתשלום (כמעט 50%). כדי להבין האם שווה לפתוח חברה לניקוי ספות, ננסה להבין את רווח פר שעה או פר עבודה. הוצאות של חברות ניקוי ספות הן רבות (כמו כל עסק בישראל), ישנן הוצאות למע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי. כמו כן, השירות ניתן בבית הלקוח, מה שאומר כי יש גם הוצאות של דלק, תחזוקת רכב, בלאי, ביטוחים וכו'. בנוסף, מכשירי הניקיון אינם בחינם (תתפלאו) וחברות ניקוי הספות צריכות חומרי ניקוי ע"מ להסיר את הכתמים (אחרת מה עשינו בכל זה?!). וכמו כל עסק בעולם הדורש פרסום, גם חברות ניקוי ספות נוהגות לשלם עבור פרסום (בכל פלטפורמה אפשרית). א"כ יוצא כי ההוצאות הן רבות, אז כיצד הגיוני כי חברות ניקוי ספות גובות סכום של 290 שח בלבד?

או שהבחור לא משלם מיסים או שהוא מחפף באיכות

המסקנה הנדרשת מכל זה, כי לא ייתכן כי ניתן להרוויח בסכום כה פעוט (שלא נדבר על מקצועיות, ניסיון, ידע, זמן עבודה וכו'), וא"כ או שהבן אדם לא משלם מיסים, מה שאומר כי מומלץ להתרחק ואם חלילה יקרה נזק לא יהיה לכם כיצד להוכיח זאת, או ש"הבחור" משתמש בחומרי ניקיון ובציוד זולים ולא איכותיים כלל.

לא צריך למשכן את הבית אבל כדאי כי תלכו על הסטנדרט

הסכום הממוצע ברוב חברות ניקוי הספות הוא 390 שח (+מע"מ). במחירון של חברת מאסטר קלין המומחית בניקוי ספות, ניתן למצוא מחירים הוגנים למדי. מומלץ לעיין שם.

לסיכום: זולים, תמיד יש. אבל אם אתם הוגנים ואכפת לכם מאיכות, כדאי כי לא תתפשרו על סתם ניקוי ספות זול (אולי זה גם יעלה יקר..).

כתיבת תגובה