נסו, מקסימום זה יצליח: הפרעות קשב וטיפול טבעי

הפרעות קשב וטיפול טבעי

טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז או טיפול באמצעות כדורים? אם גם אתם מתלבטים, דעו כי אין באמת התלבטות אלא דרך אחת לשפר ולשקם את היכולת הנמוכה של ילדכם.

 

 

 

 

התרחיש הראשון: כדורים ותופעות לוואי

על פניו, קיימות שתי אפשרויות עיקריות לטפל בהפרעת הקשב והריכוז של הילדים. הדרך הראשונה והמוכרת יותר היא הטיפול באמצעות הכדורים. לבטח שמעתם על ילדים של שכנים שנוטלים כדורים, על חברים מהכיתה ואפילו על עמיתים למקום העבודה שמתחילים את הבוקר שלהם בכדור הריטלין או הקונצרטה. האם זו הדרך? לא בהכרח. הטיפול בכדורים אינו באמת טיפול, זאת מאחר והוא לא נוגע בסיבת השורש ולא מרפא, אלא רק דואג להשתיק את הסימפטומים השונים למספר שעות ביום. מדובר על לופ בלתי נגמר שלא באמת ניתן לצאת ממנו: על מנת להיות קשובים ומרוכזים צריך לקחת שוב ושוב את הכדור.

 

התרחיש השני: טיפול טבעי מותאם לילד

האפשרות השניה היא טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז. איך שלא יהיה, תמיד כדאי להתחיל בטיפול הטבעי שכאמור הוא בריא יותר, מועיל יותר וגם מעניק כלים פרקטיים לילדים. הכדורים אינם תרופת קסם, זאת מאחר והם לא הופכים את הילדים מלא מרוכזים למרוכזים באמצעות כדור אחד, אלא מדובר על מערכת יחסים מחייבת המצריכה מהילדים לקחת את הכדורים בכל יום ולסבול מתופעות לוואי שונות.

 

הטיפול הטבעי מבקש לעשות זאת אחרת: להכיר את הילד, להבין מה הסיבה שבגללה הוא סובל מרמה נמוכה של קשב וריכוז ולאחר מכן מותאמת לו תכנית עבודה באמצעותה ישפרו את היכולות שלו. טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז אינו בשום פנים ואופן טיפול קסם קצר, אלא נדרשת השקעה מצד הילד, ההורים והמטפלים. התוצאות? ניכרות והילדים הופכים להיות כאלו הבוחרים בכוחות עצמם להתרכז ולהקשיב.

 

משקיעים בהווה, קוצרים פירות בעתיד

עבור המון הורים הטיפול בכדורים הוא טיפול שדרכו ניתן לקבל מענה מהיר שמאפשר לילד להקשיב ולהתרכז. עליכם לזכור כי טיפול בכדורים לא יפתור את ההפרעה, אלא רק יוליד בעיות נוספות בעתיד, בין היתר פיתוח תלות של הילדים בכדורים. מנגד, הטיפול הטבעי הוא טיפול המבוסס על ארגז כלים ומשימות שיש על הילדים לבצע.

 

כתיבת תגובה