סוגי דוקרני יונים לצורך הרחקת יונים

לדוקרני יונים המשמשים לצורך הרחקת יונים יש כמה סוגים, במאמר הזה נסקור חלק מהסוגים של הדוקרנים. דוקרני יונים היא רק אחת מהשיטות לביצוע גירוש יונים.

נסקור את סוגי הדוקרנים:

  • דוקרנים בשיטת "עשה זאת בעצמך" – שיטת עשה זאת בעצמך היא שיטה קלה, רבים מהאנשים עושים את זה לבד וכך מנסים לחסוך בהוצאות, יש צורך לקחת לוח עץ ולתקוע מסמרים ארוכים שהם יהיו הדוקרנים ליונים. היתרון הגדול והמובהק בשיטה זו הוא המחיר, אפשר לחסוך הרבה כסף עם השיטה, אך יש גם חסרון גדול, שבמידה והמסמרים לא ארוכים מספיק והצפיפות אינה נכונה הפתרון הנ"ל לא יעיל לבעיה שלנו.
  • דוקרני יונים עשויים פלסטיק – סוג נוסף של דוקרנים נגד היונים הוא דוקרני הפלסטיק, את הדוקרנים האלו אפשר להשיג בהרבה מקומות של עשה זאת בעצמך, כמו אייס או הום סנטר, עם הסוג הזה גם ניתן לחסוך כסף. היתרונות של מוצר זה הם שהוא זול וקל להתקנה, וכל אדם אפילו לא טכני יכול לעשות זאת, החיסרון המובהק למוצר הנ"ל הוא שמכיוון שהמוצר פלסטיק הוא מתכלה מהר והפתרון הזה יעיל לזמן קצר.
  • דוקרנים עשויים נחושת כפולה – יש גם דוקרנים עשויים נחושת כפולה, דוקרנים אלו הם עשויים פח נחושת ובדרך כלל משתמשים בהם לפרגולות עץ. היתרון המובהק של המוצר הוא שהוא יעיל מאוד מול ציפורים קטנות, אך לעומת זאת, החיסרון הגדול שלו, שהוא פחות יעיל מול ציפורים גדולות.
  • דוקרני נירוסטה או נחושת – המוצר הזה הוא הפתרון הכי יעיל להרחקת ציפורים כמו יונים, עורבים, שחפים ועוד. יתרון גדול יש לדוקרני הנירוסטה שהם ארוכים ובנויים בצורה כזו שציפור לא תוכל להיכנס למרחב הדוקרנים, מצד שני, יש חסרון למוצר, והוא המחיר, המחיר שהדוקרני נירוסטה גבוה מכיוון שהם איכותיים יותר מהדוקרנים הרגילים.

 

יש עוד הרבה סוגי דוקרני יונים, ואנחנו סקרנו רק חלק מהם, סקרנו את היתרונות והחסרונות של כל אחד ואחד מהדוקרנים. חשוב לזכור שגם אם נקנה את הדוקרנים לא תמיד אנשים שהם לא בעלי מקצוע ידוע להתקין את זה ולקבל תוצאות אופטימליות.

לסיכום, קיימים הרבה שיטות לביצוע גירוש יונים מהבתים, מרפסות ועוד. במידה ויש לכם בעיית יונים, חשוב לשים דוקרני יונים או כל פתרון אחר להרחקת יונים אך מומלץ להיוועץ לפני עם בעל מקצוע, שיעזור לכם למקם את המרחיקים.

כתיבת תגובה