סקס והעיר גדולה – עלייתם של אביזרי המין לתודעה

השיח על יחסי המין הפך בשנים האחרונות לפתוח יותר ולגיטימי יותר, גם בקרב נשים. מה שכיום נתפש כנושא שיחה לגיטימי בין קבוצות של אנשים בוגרים, עד לפני כמה שנים היה מעין "טאבו". ישנן כמה נקודות ציון בדרך שרק בדיעבד, מבינים עד כמה הן תרמו לשיח הפתוח, המשחרר והנעים. אחת מאותן נקודות ציון? הסדרה "סקס והעיר הגדולה" שירדה מהמסך כבר בשנת 2004, אך השאירה חותם אדיר בקרב גברים ונשים גם יחד.

שנות ה-90 מעולם לא היו עליזות ומיניות יותר

כיום, בעידן האינטרנט שבו ניתן לצרוך מידע ולשתף מידע, קל מאד לקרוא על יחסי מין, להתעניין אודות אביזרי מין ולצפות בסרטי מבוגרים בזמינות ובנגישות מלאה. בשנות התשעים, כשהאינטרנט לא היה נגיש כמו היום, הדרך הכמעט בלעדית לצרוך מידע הייתה הטלוויזיה. שנות ה-90 נחשבות לשנים עליזות, שמחות ופורצות דרך, בעיקר בכל הקשור ליחסי מין והשימוש באביזרי מין.

מדובר על שנים שבהן אמנים גדולים שרו על סקס וצילמו קליפים אירוטיים, וכך גם הסדרה המפורסמת שהביאה ללב הפריים-טיים 4 נשים חזקות ומיניות שדיברו על הכל, אך בעיקר על סקס ויחסים.

סמנתה ג'ונס – דמות מינית שלא ניתן להישאר אדישים כלפיה

אחת הדמויות הבולטות ביותר (לפחות בכל הקשור למיניות ולדיבור פתוח על סקס), היא סמנתה ג'ונס. הדמות הזו היא לא רק המוחצנת ביותר, אלא גם הבוגרת ביותר מכל הדמויות. הדמות הזו שברה את המעטפת האידילית של "מה צריכה להיות אישה", ונתנה לכל אישה את הזכות להיות מה שהיא ולהרגיש עם זה בסדר. שנים ארוכות נשים חששו לדבר על יחסי מין, לפנטז עליהם וגם לעשות אותם. "סקס והעיר הגדולה" יצרה מהפכה בכך שהיא הציגה דמויות חזקות, חכמות, עצמאיות וגם כאלו שלא חוששות מלדבר ולעשות יחסי מין.

נשים ואביזרי מין – לא פנטזיה עתידנית

לא ניתן לדבר על הסדרה מבלי לדבר גם על אביזרי המין שהשתלבו בלא מעט סצינות. מירנדה וסמנתה גילו לא אחת עניין באביזרי מין, וגם עשו בהם שימוש בגאווה גדולה. גם בעת שהן היו רווקות, וגם במהלך מערכות היחסים שלהן, הן השתמשו באביזרים שעבורן היו מקור לעוצמה וכוח. בשנת 2019, לנשים כבר קל הרבה יותר – בין היתר הודות לסדרות מהפכניות כמו סקס והעיר הגדולה.

כתיבת תגובה