עדכונים לגבי הגירה לארצות הברית

עדכונים לגבי הגירה לארצות הברית

עוד לפני כמה חודשים או אפילו כחצי שנה, החלום לעבור לחיות ולעבוד בארצות הברית היה מאוד נפוץ, אבל עם פרוץ המגפה הכל התהפך. המדינה עם אפשרויות בלתי נגמרות הייתה מאשרת לזרים לקבל ויזת עבודה לארה"ב סגרה את שעריה בעקבות צוו נשיאותי. הצוו אמור להגן קודם כל על אזרחים אמריקאים ולשמר או לספק מקומות עבודה עבורם. הרי גם בארצות הברית, בתקופה זו אחוז מבוטלים ועובדים, שכרגע נמצאים בחופשה ללא תשלום עלה למספרים גבוהים. ישנם דיווחים שמספרים כל כך גבוהים פעם אחרונה היו נצפים במלחמת העולם השנייה. בכך נכון לעכשיו לקבל ויזת עבודה לארה"ב יהיה מאוד לא פשוט.

 

המצב, שנכפה על מדינה על ידי נגיף גורם ליותר ויותר חברות להכריז על כך שהיא עוברת לעבודה מרחוק. ישנם לא מעט חברות, שגם וויתרו על המשרדים המפוארים שלהן ובכך חסכו לא מעט כספים בנוסף לדאגה לשלומם של העבודים שלהן. ניתן לראות ש אודות לטכנולוגיות המתקדמות ומשוכללות ו בעקבות חברות ענקיות ומפורסמות גם חברות קטנות עוברות לעבודה מרחוק.

תופעה נוספת שכרגע מתרחשת בין כל אלו שמגפה תפסה אותם בארצות הברית – חזרה המונית ארצה. לחוסר ודאות ומספרים, שמתפסים כל יום יותר ויותר גבוה התאספו גם מהומות ויחד זה יצר דחף מאוד חזק לחזור הביתה.

לא פלא, שהתפרצות הקורונה הביאה לחישוב מסלול מחדש עבור הרבה מאוד אזרחי ישראל, אבל עדיין יהיו גם כאלו, שלא יוותרו בקלות על החלום לעזוב את ישראל ולעשות רילוקיישן לארצות הברית. במקרים כאלו מומלץ מאוד להתייעץ עם אנשים, שמתמחים בתהליך של הגירה לארצות הברית, מכיוון, שהם האנשים הכי מעודכנים נכון להיום בכל מה שקשור בנושא הגירה לארצות הברית, וכמובן ניתן לעקוב אחרי העדכונים, שמתפרסמים באתר של קונסוליה האמריקאית.

נכון, לכתיבת שורות אלו, באתר של שגרירות נכתב, שהחל מ16 במרץ כל מועדי אשרות הגירה ותיירות מבוטלים וגם שלא ניתן לקבל תאריכים חלופיים בינתיים. מצוין, שבמקרים דחופים בלבד ניתן לפנות אליהם במייל.

דרך אגב, לא מיותר לציין, שאם לבן אדם יש רעיונות מיוחדים בתחום רפואה או אבטחת מידע, ניתן לנסות לקבל אשרת כניסה מסוג אחר.  ישנו לא מעט מידע ברחבי הרשת בנושא. אבל אם אתם מעונינים לקבל מידע עדכני פנו לעורך דין הגירה. הוא יכול לעזור לכם לחסוך גם את הזמו וגם את הכסף.

כתיבת תגובה