עד החתונה

הסדרה "עד החתונה" (עם אוהד קנולר, טל ליפשיץ, יפתח קליין, מירי בוהדנה, עופר שכטר ועלמה זק) מגוללת את קורותיו של זוג צעיר מרגע שליפת טבעת אירוסין במעמד הצעת הנישואין ובמהלך ההכנות לחתונה שמבוטלת בסוף לאור התאהבות מחודשת של הגיבורה באהוב נעוריה. לאורך הסדרה אנחנו מטלטלים עם הדמויות, מתלבטים יחד איתן? האם להעדיף קירבה ובטחון על פני תשוקה וריגוש? האם אהבה יכולה בכלל לכלול יחד הן קרבה והן תשוקה?

הפסיכואנליטקאי סטיבן מיטשל כתב בספרו "האם אהבה יכולה להתמיד?" שאנו מחפשים בקשר הזוגי שלנו ביטחון ומוכרות, ובכך אנחנו שוללים מאיתנו פעמים רבות את התפיסה של הבן זוג כמרגש. הצעתו היא לשמור על הדיאלקטיקה העדינה בין ביטחון לריגוש, בין אהבה לתשוקה. האיזון בין שני המרכיבים הללו אינו פשוט והוא דורש עבודה זוגית מתמדת.

זוגות רבים חושבים שמרגע החלפת טבעות אירוסין , התחייבויות הדדיות ונדרי חופה הכל יישאר אותו הדבר, כאילו הנישואין הן סטטוס קוו שמקבע מציאות זוגיות כלשהי. האמת למעשה היא רחוקה מכך כשנות אור מאחר והחיים שלנו כל הזמן משתנים, ואם הזוגיות שלנו לא משתנה יחד איתנו ומתאימה את עצמה לצרכים שלנו, אנו עלולים לחוות אותה כאנכרוניסטית, כלא רלוונטית.

המציאות של הסדרה "עד החתונה" מבטאת את רחשי הלב של כולנו, את ההתלבטות התמידית של כל אחד ואחד מאיתנו לגבי הזוגיות שלו, בין אם היא מודעת ובין אם היא מודחקת.

כתיבת תגובה