עורך דין לשון הרע והוצאת דיבה

חופש הביטוי שריר וקיים אך למרות זאת לא כדאי לפרסם (לומר, לכתוב…) כל דבר שבא לכם.

מעבר לחופש הביטוי המהווה זכות בסיסית לכל אזרח, קיים גם חוק לשון הרע, שנועד להגן על אזרחים אחרים בפני פרסומים פוגעניים שעלולים לגרום להם לנזק רב, אם במוניטין, במקור פרנסה, בקשרים עסקיים ונזקים רבים אחרים.

העוול שנגרם בשל לשון הרע הוא לעתים גדול במיוחד ועלול לגרום לניתוק קשר רומנטי שין בני זוג, לפגוע בסיכוייו של אדם כלשהו לקבל קידום במקום העבודה או לפגוע ישירות בכיסו של אדם מסוים. בעיקר נוגעים הדברים לפרסומים שעולים חדשות לבקרים ברשתות חברתיות ובעיקר פייסבוק או בתוכנות מסרים דוגמת וואטסאפ אשר מאפשרים פרסום לשון הרע לכמות גדולה במיוחד של אנשים ובזמן קצר. הנזק לעתים עצום ולכן מידת ההתחשבות של בתי המשפט במפרסמים הולכת וקטנה ומן הצד השני דמי הפיצויים שנפסקים כנגדם רק עולים ועולים.

חשוב להבין שפיצויים בגין לשון הרע ניתן לתבוע גם ללא הוכחת נזק. כלומר לעתים מדובר על הוכחה שהתקיימה לשון הרע ואין עדיין הוכחה לנזק אך קימת אפשרות של נזק בהיקף כזה או אחר ולפיכך תיקבע פסיקת הפיצויים לנתבע.

על מנת שתוכלו לדעת אם משהו שנוגע אליכם פורסם ברבים והוא במסגרת ההגדרה של שלון הרע אתם זקוקים לשירותי של עורך דין לשון הרע שמבין בסוגיות הללו ובתקנות וחוקים הנוגעים לדבר. לא מעט משרדי עורך דין לשון הרע בחיפה, קריות, נהריה וערים אחרות עסוקים מאוד לאחרונה בבדיקת פרסומים רבים ברשתות חברתיות והאפשרות שהן עולות בקנה אחד עם הגדרת לשון הרע והוצאת דיבה של אדם כלשהו. על כן חשוב לפנות למשרד עורך דין לשון הרע הפנוי לטפל בכם ויכול לתת מענה מהיר ויעיל לתביעת לשון הרע שאתם מעוניינים בה.

אותו עורך דין יבדוק את היקף הפרסום שעלה נגדם, את תוכן הפרסום ואת האפשרות שהוא אכן גורם נזק ישיר או עתידי עבורכם. במידה ומדובר על חשיפה קטנה או נזק שאיננו משמעותי או שקל להוכיח, סביר שתקבלו עצה שלא להטריד את בית המשפט בתביעת לשון הרע בעניינכם, אך במידה וכן ימצאו לנכון שמדובר על לשון הרע שנכתבה במכוון ככזאת ויש לה אפשרות לגרום לנזקים עבורכם, הרי שסביר ותקבלו את העצה שכן יגישו בשמכם תביעת לשון הרע לבית המשפט.

יש מספר עורכי דין לשון הרע שניתן לראות בהם מובילי דרך ובעלי ידע רב בחוקים הנוגעים לחופש הביטוי ולשון הרע.

signup

מחפש חברת קידום אתרים מקצועית ? http://www.signup.co.il/ - פתרונות מקצועיים לעסק שלך !

כתיבת תגובה