עיצוב פנים או הום סטיילינג. מה ההבדל?

מאז פרץ מושג זה במחוזותינו, חוזרת לא פעם השאלה מהו בעצם הום סטיילינג ובמה הוא שונה מעיצוב פנים?

הום סטיילינג הוא תחום/נישה בעיצוב פנים, העוסק בעיצוב בית המגורים או העבודה שלנו, מבלי לשנות את מבנה הקירות או לחייב אתכם להחליף באופן גורף את כל תכולת הדירה או החלל המסויים אותם אנו רוצים לשדרג.

בישראל בניגוד לארה"ב או אירופה, הום סטיילינג הוא תחום פחות מוכר או מקובל בפני עצמו ועדיין נוטים להתבלבל בינו לבין עיצוב פנים סטנדרטי.
מעצבת פנים מקצועית, אמורה לדעת עם כניסתה לדירה/בית האם יש צורך בשינוי רדיקלי במבנה הקירות או שניתן לעצבו בשיטת ה"הום סטיילינג".

לפי שיטה זו, אני כמעצבת פנים "מאמצת" את מבנה החלל, מעריכה את הפוטנציאל הגלום בו ומעצימה אותו ע"י בניית קונספט ויזואלי הכולל:

הבלטה או העלמה של אלמנטים מבניים באמצעות טכניקות עיצוב פנים מגוונות ומקוריות.
שלוב צבעים חדש ומעניין.
מיקום מחדש של הריהוט הקיים ושילוב של ריהוט ואביזרים חדשים המשתלבים עם הקיים ומשלימים אותו באופן הרמוני.
שינויים ממוקדים ברמת חומרי גמר שמשנים לחלוטין את מראה החלל וגורמים לו להראות חדש לגמרי.
(לדוגמא: החלפת פסיפס/קרמיקה ופינת ישיבה במטבח קיים)

ה"סוד" הטמון בהצלחת שינוי נקודתי זה הוא במקצועיות היד המכוונת, כלומר מעצבת הפנים האמונה על העבודה.
כאשר מתקבלת ההחלטה לשפץ או לשדרג חלקית את הבית או הדירה, חשוב להבין כי הנסיון לבצע את השינוי באופן עצמאי, מסתיים בדרך כלל במפח נפש ואכזבה מהתוצאה, שעל פי רוב רחוקה מאוד מהחזון העיצובי אליו שאפתם.
כי בעיצוב פנים כמו בכל תחום אחר יש לפעול בהתאם למשנה מקצועית ברורה בשילוב עם דמיון וכישרון חסרי גבולות – זהו תפקיד מעצבת הפנים.

כמעצבת פנים בעלת נסיון רב בתחום ההום סטיילינג, אני הופכת את פרוייקט עיצוב הפנים למהנה ומרגש, ע"י שיתוף לקוחותי בבניית החזון העיצובי וביישומו כאשר מטרתי היא להפוך את התהליך עבור לקוחותי למהנה, מובן, נגיש, וחשוב מכך – להגיע לעיצוב מרשים ומעורר השראה בביתם, או בכל חלל אחר אותו ייבחרו לעצב מחדש.

כל אלה ועוד יוצרים עבורנו חלל חדש ומעוצב, הנראה כאילו יצא מירחון עיצוב עדכני.

milliend

מעצבת פנים מילי נהרדעה, עיצוב פנים והום סטיילינג. בעלת ניסיון רב בעיצוב פנים של דירות, בתים פרטיים ומשרדים. מתמחה ביצירת פתרונות עיצוב פנים ייחודיים ומקוריים. באמצעות גישה לא שגרתית, אני הופכת מגבלות מבניות בחלל לאלמנטים מפתיעים, זאת ע"י שימוש בטכניקות מיוחדות, ידע רב ובעיקר דמיון ויצירתיות נטולי גבולות או מגבלות. בכל פרויקט אני בונה עבור לקוחותיי תכנית עיצוב פנים (פרוגראמה) מפורטת ועשירה, המתאפיינת בירידה לפרטים הקטנים ביותר ושימוש בחומרי עיצוב פנים חדשניים ועדכניים. במהלך פרויקט העיצוב אני מעניקה ללקוחותיי ליווי צמוד ומסור לצד פיקוח מלא על תהליך העבודה, יחס אישי, גישה מקצועית ושמירה קפדנית על מסגרת התקציב ולוחות הזמנים שהוגדרו בתכנית העיצוב. עבורי עיצוב פנים אינו רק מקצוע, הוא דרך חיים. שלכם, מילי נהרדעה עיצוב פנים והום סטיילינג

כתיבת תגובה