קופצים על בטוח: הנחיות בטיחות למתקנים מתנפחים לילדים

מתנפחים

לא צריך להרחיב על ההנאה הגדולה שיש לילדים מקפיצה על המתקנים המתנפחים. יחד עם זאת, נדמה כי כללי הבטיחות הרלוונטים לשימוש במתקן לא תמיד ידועים לכל ההורים. רגע לפני שאתם נהנים ממתקנים בהפעלה עצמאית שלכם, הכירו גם אתם את כללי הבטיחות הבסיסיים ביותר:

 

הנחו את הילדים טרם הם עולים למתקנים

לפני שהילדים קופצים את הקפיצה הראשונה שלהם על המתקן, חשוב מאד להעביר אותם תדרוך. בתדרוך שכזה עליכם לשקף בפניהם את חשיבות שיתוף הפעולה, ההקשבה זה לזה, וקפיצה בצורה בטוחה וכזו המכבדת את הילדים האחרים שעל המתקן. שימו לב כי הילדים עולים ללא נעלים למתקן, שכן קפיצה של ילד אחד בטעות על יד אחר כשהוא עם נעליים יכולה להיות מאד מכאיבה. המון פעמים ההתלהבות הגדולה של הילדים נגררת לידי שימוש לא בטיחותי במתקן, והמטרה שלכם עם התדרוך היא למנוע מקרים שכאלו.

 

גם לילדים בני 12: השגחה של הורים

אם יש משהו שהמתקנים המתנפחים ידועים בזכותו הוא היכולת של הילדים להפעיל את עצמם מבלי שהם זקוקים למפעיל. אם תחשבו על זה, המון פעילויות לילדים מועברות על ידי מפעיל, כך שהילדים צריכים להיות קשובים לו ולפעול על פי ההנחיות שלו. מתקנים מתנפחים יוצרים לילדים חוויה אחרת לגמרי: חוויה עצמאית! הם קופצים בחופשיות מלאה וכך נהנים גם מטעם החופש וגם מטעם העצמאות. יחד עם זאת, חשוב מאד שתהיה עליהם השגחה. המתקנים מתאימם לילדים מגיל 3 ועד גיל 12, וחשוב להשגיח על כל קבוצת גיל. המטרה? להבטיח שימוש בטוח, להיות קשובים לילדים שקיבלו מכה או להעניק עזרה במידה והיא אכן נדרשת.

 

לא מעלים על המתקן יותר ילדים מהמומלץ

ונדמה כי הנחיית הבטיחות החשובה ביותר היא דווקא לכם, ההורים: אל תעלו על המתקן יותר ילדים מהמומלץ. כל מתקן בנוי בצורה כזו המאפשרת שימוש של מספר ילדים בו זמנית – כאשר ישנם מתקנים המיועדים לעשרה ילדים ומתקנים לשישים ילדים. בעת שישנם יותר ילדים מהמומלץ יכול להיווצר עומס רב שלא רק פוגע בחוויה של הילדים, אלא גם עלול ליצור פעילות לא בטיחותית.

כתיבת תגובה