רוצים לפתוח עסק בארצות הברית? שווה לכם לקרוא.

זה כבר לא סוד, שמרבית ישראלים נולדים עם חוש עסקי מאוד מפותח. אצלנו בארץ תפגשו אנשים בעלי רצון ויכולות לפתוח עסקים מעבר לים, בכל רחבי העולם. אבל, אני בטוחה שכולם יסכימו איתי, שמקום החלומות שרובם – ארצות הברית, בארץ של אפשרויות בלתי פוסקות ועתיד ורוד. אבל איך לעשות את זה נכון? איזה תהליך צריך לעבור לצורך קבלת אותה אשרה המיוחלת? בוא נראה.

לא מזמן, וליותר הדיוק החל מראשון למאי של שנת 2019, בשגרירות אמריקאית יתחילו לטפל בעניין של ויזת השקעה  – ויזה E2. אבל רגע, רגע, תגידו אתם, זה לא משהו חדש, הויזה הייתה קיימת מזמן – וזה נכון, אבל היא הייתה זמינה רק לתושבי ישראל בעלי דרכון זר, שזה אומר שישראלים, שהם בעלי דרקון ישראלי בלבד, לא יכלו לגשת לתהליך קבלת ויזה מסוג זה. ורק לאחר 1 למאי הכללים השתנו, וכרגע זה נפתח גם לישראלים ללא דרכון זר.

חשוב להזכיר, שויזה מיועדת לאנשים, אשר מעוניינים לפתוח עסק חדש בארצות הברית, או לחלופין להשקיע כסף בעסק קיים. כמובן ישנם מספר כללים וקריטריונים לקבלתה. לדוגמה, אתם יכולים לפתוח עסק כמו מסעדה, סלון יופי, נגרייה או לחלופין להשקיע בעסק  הקיים, שרוצה לגדול ולהתפתח בארצות הברית. עניין מאוד חשוב, שעסקאות נדל"ן לא עומדות בתנאי קבלת ויזה.

אז איך עושים את זה נכון?

כמובן, שסכום ההשקעה אינו קבוע ומשתנה לפי סוג וענף של העסק. אבל הדרך להגשת בקשה לויזה היא אותה דרך. צריך לפנות לקונסוליה אמריקאית ולהציג את כל המסמכים הדרושים, התהליך שכרוך אך ורק בכם. אם אתם רוצים לעבור אותו חלק ולא לקבל סירוב ויזה לארה"ב מומלץ להיעזר בעורך דין הגירה לארה"ב . זה יחסוך  לכם זמן, כוח וכאבי ראש.  לאחר שאתם אספתם את כל האישורים הנדרשים לצורך הוצאת ויזה מסוג E2. דרך אגב אם ישראלים החליטו להשקיע בחברה הקיימת, אז הם חייבים להציג הוכחות ומסמכים, שמעדים על כך יש להם כסף – הון, שאותו הם רוצים להשקיע. כמובן גם מאוד מאוד חשוב, עד קריטי להראות שמקור פיננסי ברור ולא מדובר על יזומות שעוברות על החוק. לאחר שהגשתם את התיק לקונסוליה לבד או דרך המשרד שמתמחה בזה, אתם תוזמנו לראיון בשגרירות האמריקאית. עליכם לבוא מוכנים, ולדעת לענות על כל השאלות בבירור. לאחר סיום הראון, הקונסול יקבל החלטה ואתם תקבלו או לא, ( גם זה יכול לקרות) את האישור הסופי, שאומר שאתם זכאים לקבלת ויזה המיוחלת מסוג E2.

בהצלחה לכל המשקיעים.

נתראה בקרוב

 

 

כתיבת תגובה