שילוב של כסאות נדנדה בעיצוב הבית

שילוב של כסאות נדנדה בעיצוב הבית

כסאות נדנדה – זה אולי מהרהיטים הכי ותיקים שקיים בימינו. כמובן עם הזמן הם עברו שינויים ושדרוגים, אבל עדיין מעצבים עוד לא הצליחו ליצור משהו שיהווה תחליף שווה ערך לכיסא נדנדה.

למרות, שלפי הסרטים נדמה לכולם, שכיסא נדנדה הגיע אלינו מאנגליה הגשומה אין לכך הוכחה חד משמעית. ישנה השארה, שכיסא נדנדה הראשון נוצר בוינה על ידי מיכאל טונטה, שאהב להמציא רהיטים מיוחדים בנגריה שלו. לפי השארה אחרת, יוצא שדווקא באנגליה בסוף מאה ה19, התחילו לייצר את הכיסאות מסוג זה. ניתן לחשוב, שעריסה של ילדים הייתה נלקחת כרעיון למודל הראשוני של כיסא. הרי העריסות כאלו היו בשימוש עוד הרבה לפני. דרך אגב, גם נדנדת עץ בצורה של סוס, הצעצוע האהוב על ילדים בתקופה אז היה מורכב מאלמנטים שיכולים להזכיר את קונסטרוקציה של כיסא נדנדה. כמובן, שכסאות הראשונים היו מיוצרים אך ורק מעץ גולמי וטבעי והיו משתמשים בהם יותר בפנים הבית מאשר בחוץ.

כיום מיוצרים כסאות נדנדה מכל מיני חומרים ובסגנונות מגוונים, כך שניתן בקלות למצוא את הדגם המתאים ביותר לטעמכם. כסאות אלו משתלבים מאוד יפה כמעט בכל סגנוני העיצוב. אין משהו יותר מרגיע ומהנה מישיבה בכיסא נדנדה אחרי יום עבודה עמוס עם כוס תא או קפה ביד. כולם יסכימו, שנדנוד בכיסא או בנדנה גורם לאנשים להרגיש רוגע ושלווה. בנוסף, קיימות דעות, לכך שנדנוד עוזר להתרכז ומשפר את הזיכרון. ישנם הורים, שמספרים, ששמו לב, שכאשר קוראים לילדים ספר, בזמן נדנוד בכיסא נדנדה הם זוכרים את הנקרא אותו יותר טוב.

כבר הזכרנו, שהיום כיסאות מיוצרים ממגוון חומרים, כמו רטאן, במבוק, פלסטיק, ברזל ועוד. אבל הפייבוריטים האמתיים נחשבים כסאות נדנדה מעץ. כך למשל, בין כל הכיסאות שיצא לנו לראות, אהבנו מאוד את כסאות נדנדה של חברה דרך העץ. ראינו כסאות אסתטיים ויפים, עם המשענת התומכת בכל הגב. גם משענות הידיים בכיסא רחבות, כך שניתן לשבת בנוח עם הכוס או ספר, או שניהם ביחד. גם רגליים שלכם ינוחו על הדרגש המיוחד.

הכיסאות שלהם מיוצרים בארץ מחומרים איכותיים ביותר, במגוון צבעים. עוד ניתן להזמין את הכיסא במידות לפי התאמה האישית. אם פעם, לפני שנים רבות, כיסא מסוג זה היה סמל של אינטליגנציה ואריסטוקרטיזם, לכן הייתם רואים אותם רק בבתים וחצרות של אומנים, ציירים, אנשי הצמרת. כיום כל אחד יכול ליהנות מרהיט כה מקסים וקסום.

כתיבת תגובה