מים וביוב

אגרת מים וביוב הינה אגרה אשר נהוגה בכל עיר ועיר. האגרה הזו הינה אגרה אשר המטרה שלה הינה מימון של קווי המים והביוב בעיר, על המתקנים השונים שלהם, וכמובן, תחזוקה שוטפת על מנת שיהיה ניתן להשתמש במים ובביוב ללא כל תקלות. כמובן, לאגרה זו ישנה תעריפים שונים על פי סוג השימוש. לדוגמא, אם מדובר בשימוש ביתי, התעריף יהיה שונה משימוש מסחרי, שימוש חקלאי, לתעשייה וכדומה. כלל התעריפים הללו קבועים בחוק העירוני וניתן לגשת אל הרשות העירונית בכדי לבחון את התקנות הללו בצורה מדוקדקת במידת הצורך. אמנם, מדובר בתשלום נמוך בצורה משמעותית ממיסי עירייה אחרים, כמו הארנונה, אך עדיין במידה והאדם משתמש בכמות גדולה של מים כדאי לו לבחון מראש את העלויות הצפויות בכדי להיערך לכך בהתאם.

הנחה בתשלומי מים וביוב

לרוב, אנשים פרטיים לא יקבלו הנחה בתשלומי המים והביוב, אלא אם כן מדובר במצב כלכלי סיעודי קשה מאוד. רוב ההנחות בתשלומים הללו ניתנות לעסקים או למקומות בהם משתמשים בכמות גדולה מאוד של מים, ושם ההנחה הינה משמעותית במיוחד. חשוב לזכור כי עסקים רבים, בייחוד מפעלים ומרכזי מסחר, עשויים לעבור לעיר אחרת במידה ולא יקבלו הנחות במיסים השונים ולכן לטובת תושבי העיר, ולטובת התעסוקה בעיר, העירייה נוהגת ביד רכה יותר עם עסקים גדולים שכאלו ורבים מהם זוכים להנחות משמעותיות בתשלומים אלו.

עמידה בתשלומי מים וביוב

גם אם אתם נמצאים באמצע תהליך של הגשת בקשה להנחה, וגם אם קיבלתם חיוב שלדעתכם שגוי וגבוה מידי, אל תפסיקו לבצע את התשלום. שלמו את אותה אגרת מים וביוב ולאחר מכן תוכלו לפנות לאנשי מקצוע ולבצע את הערעורים שבמידה ויהיו מוצדקים, יעניקו לכם החזר כספי נדרש. חשוב שתדעו כי אי עמידה בתשלומי מיסים לרשות העירונית מאפשרת לה לגבות את התשלום באמצעים קיצוניים כמו סגירת ברז המים הראשי לבית או עסק מסוים או עיקול חשבון הבנק של בעל החוב, דבר שאיש לא רוצה להגיע אליו ויכול לגרום לו לבעיות קשות ומסובכות מאוד בתזרים הכספים החודשי שלו.