10 טיפים לכתיבת העבודה האקדמית

1.דאגו לכל סיכומי השיעור:

לפני שאתם יוצאים לדרך, הבטיחו כי יש לכם את סיכומי כל השיעורים של הקורס שלמדתם. אלו מכם שרוצים להגיע עם רקע טוב יותר, הרי שמומלץ לכם לקרוא את כל סיכומי השיעור וכך להגיע עם בסיס טוב יותר לקראת המענה על השאלות.

2.קראו שלוש פעמיים את המטלה:

אם יש משהו שהמון סטודנטים נופלים בו הוא על הבנת הנקרא. המון פעמים המענה שניתן לשאלה אינו רלוונטי לשאלה שנשאלה – כך שההמלצה אליכם היא לקרוא את המטלה לפחות שלוש פעמים בכדי להבטיח שאכן הבנתם את הנדרש מכם.

3.קראו את כל המאמרים הנדרשים:

המרצה הפנה אתכם לשלושה מאמרים? קראו את כולם ואל תחפשו קיצורי דרך. ככל שתיצמדו יותר להוראות, כך עולה הסיכוי כי תקבלו את מלוא הנקודות.

4.גבו את קובץ העבודה במחשב:

בעת שאתם מתחילים להקליד את העבודה, דאגו לגבות את הקובץ שלה. הדבר האחרון שתרצו להתמודד מולו הוא עם הרגע בו תרצו להדפיס את הקובץ ותגלו כי הוא אינו נמצא על המחשב.

5.אל תתחילו לכתוב את העבודה ערב לפני ההגשה:

לא משנה עד כמה אתם מוכשרים בכתיבה ועד כמה אתם בטוחים בהצלחתכם, הרי שישנם דברים שפשוט לא עושים. אחד מהם? להתחיל לכתוב את העבודה ערב ההגשה. חלקו את לוח הזמנים שלכם בצורה כזו שתאפשר לכם לעמוד בזמנים ולהגיש את העבודה בתאריך היעד.

6.הגישו את העבודה לפני תאריך היעד:

יש לכם חודש להכנת העבודה? קצרו את לוח הזמנים שלכם ונסו לסיים את המטלה כשבוע לפני הזמן. מה יוצא לכם מזה? עבודה במסגרת פרודקטיבית יותר, הגעה אל תאריך היעד בזמן ואם לא די בכך – הרי שיש לכם די זמן לבצע עריכה והגהה לעבודה.

7.הכינו לו"ז מסודר שינחה אתכם:

כתיבת עבודה אקדמית חייבת להיות מבוססת על לוח זמנים שתגדירו לעצמכם. מבלי שיהיה לכם לו"ז מסודר, אתם עלולים למצוא עצמכם מבולבלים ובעיקר שאתם לא יכולים לעקוב אחר קצב ההתקדמות שלכם.

8.הקפידו על עבודה אישית:

העבודות האקדמיות ב-99% מהמקרים הן עבודות אישיות. כלומר? עליכם להשיב על השאלות בכוחות עצמכם. המרצים יודעים לעלות על עבודות מועתקות או משוכתבות, כך שבעת שהעתקתם את העבודה שלכם מחבר קרוב, אתם עלולים למצוא עצמכם מואשמים בעבירת משמעת חמורה שיכולה להגיע עד לכדי מצב בו תורחקו מהאקדמיה.

9.אל תמסרו את העבודה שלכם לאיש:

סיימתם לכתוב את העבודה האקדמית שלכם וחבר טוב מבקש מכם לקרוא את העבודה על מנת לקבל השראה? אולי כדאי שתסרבו בנימוס. לא משנה אם העתקתם או שהעתיקו מכם – כל עוד ישנו חשש להעתקה אתם מסכנים את עצמכם בהרחקה מהאקדמיה.

10.תיהנו מהדרך:

הכנת עבודה המבוססת על קורס שלמדתם מעניקה לכם אפשרות לצאת לדרך מלמדת ומפרה. אל תשכחו בין כל המטלות גם ליהנות מהדרך!

כתיבת תגובה