5 טיפים לשמירה וניקיון תכשיטים

ניקוי תכשיטים

קניתם תכשיט? חשוב שתשמרו עליו

יכול להיות שקיבלתם את המתנה הכי שווה מבן הזוג שלכם, את התכשיט שתמיד רציתם. כל בחורה מתפעלת מהתכשיטים שהיא מקבלת שיכולים להיות צמידים, שרשראות או טבעות, לא בגלל היוקרה של התכשיט ולא בגלל העיצוב שלו אלא פשוט כי הוא נוגע ללב, מתנה אישית שמראה השקעה מצד מישהו שאוהב אותנו. זו הסיבה שאין הרבה בנות שקונות לעצמן תכשיטים ותמיד הם מתנה ממישהו אהוב. גם כשקיבלתן את התכשיט אתן צריכות לדעת כיצד לשמור עליו וכיצד לנקות אותו כי כל דבר יכול להתלכלך ואז הטעויות יכולות לכלות לכן ביוקר.

5 טיפים לשמירה וניקיון תכשיטים

  • כשמנקים תכשיטים מסוימים חשוב מאוד להתייחס אל כל אחד בנפרד. יש תכשיטים עבים יותר ויש תכשיטים דקים, יש תכשיטים שנשברים בקלות ויש תכשיטים חזקים יותר. גם החומרים שלהם לא דומים ויש תכשיטים שעשויים מזהב לעומת תכשיטים בציפוי עדין של כסף וכדי להתאים בדיוק את הניקוי צריך לבדוק את כל אלו מראש ולהתאים את הכלים ואת חומרי הניקוי.
  • תמיד צריך להימנע מניקוי שיכול לגרום לשריטות. גם כשמדובר בסקוטש שנראה לכם די ידידותי צריך להשתמש בספוג יחסית רך כדי שלא תהיה אפילו שריטה קטנה. גם אם נדמה לכם שהצבע יורד ואתם חייבים לשפשף אל תעזו לעשות את זה עם כל מכשיר ניקוי שיכול לשרוט.
  • בכל מה שקשור לניקוי תכשיטים אין לכם בכלל מה לחשוב על חומצות. חומצות מאוד מסוכנות ולא מועילות, הן עושות יותר נזק מאשר עוזרות. החומצות יכולות לפגוע בצבע התכשיט, לפגוע באבני החן ובאופן כללי לתת לכם תוצאות מאוד לא רצויות. יחד עם החומצה כמובן שאסור שום תכשיר של אקונומיקה, לא מי מלח לימון ולא מסירי שומנים.
  • אם חשבתם להשתמש במדיח כלים תחשבו שנית. זהו רעיון גרוע שיכול להרוס כל תכשיט ואף לאבד אותו.

השרו את התכשיטים במים לפני הניקיון

אם אתם רוצים לנקות את התכשיטים ביתר קלות תשרו אותם במים חמימים אך לא יותר מחמישים מעלות. אסור לזלזל ולהניח אותם במים שזה הרגע רתחו כיוון שהטמפרטורה של המים כשהם מורתחים מגיע כמעט למאה מעלות. אם אתם רוצים תכשיט שקל לנקות חשוב מאוד שהמים יהיו חמימים אך לא במידה רבה.

כתיבת תגובה