5 סוגים שונים של מדרסים לספורט

מדרסים הם שם דבר בעולם ההנעלה, היום חשוב לשים מדרסים לכל סוגי הנעליים, יום יום, אלגנט ואפילו נעלי עקב. אך לספורט ואימוני כושר חשוב על אחת כמה וכמה לשים מדרסים בנעליים. במיוחד לכאלו המתפרנסים מספורט חשוב לשמור על רגליהם ולמנוע פציעות מיותרות כמו שברי מאמץ, נקעים ברגליים, דורבן בכף הרגל ועוד. ידוע שבספורט שינוי הכיוון, מהירות וכמות הניתורים היא רבה, ובדרך כלל על סוגי משטחים שונים, לפיכך חשוב להתאים את המדרס האורתופדי לרגלו של הספורטאי.

5 סוגי מדרסים שונים המיועדים לספורט

  • לריצה – מדרסים לריצה מותאמים לריצה ומונעים פציעה מהרצים כמו כאבי גב, דורבן ברגל, דלקת בגיד האכילס ועוד. המדרסים מותאמים לכאלו הרצים ספרינטים מהירים וגם לכאלו הרצים ריצות ארוכות. דבר נוסף שהמדרסים נותנים לאצנים הוא שיפור בלימת הזעזועים, עוזרים בייצוב הרגל בנעל ומעניקים איזון ויציבות הרגל לאורך הריצה.
  • לכדורגל – תפקידם של המדרסים בעולם הכדורגל הם לגרום לכפות הרגליים לעבוד כיחידה אחת ולגרום ליציבות בנשיאת משקל השחקן על רגל אחת, בין היתר, מדרסים בהתאמה אישית לכדורגלנים מונעים פציעות בעתיד כמו נקעים ברגליים ושברי מאמץ.
  • לכדורסל – מדרסים המותאמים אישית לכדורסלנים מאופיינים בספרינטים רבים, שינוי כיוון קיצוניים, ניתורים מרובים, ידוע שהכדורסלנים רצים על משטח קשיח ולפיכך המדרסים שומרים על כף רגליהם.
  • לטניס – שחקני הטניס מתנועעים ממקום למקום במהירות במרדף אחרי הכדור, המשטח שעליהם הם מתנועעים הוא קשיח, השינויים שכף רגל עוברת הם מקצה לקצה, חושב ששחקני הטניס ילבשו מדרסים המותאמים אישית לכף רגלו של השחק.
  • לאופניים – באופניים עיקר התנועה מופעלת על שורש כף הרגל, מומלץ לרוכבי האופניים להצטייד במדרסים אשר מותאמים לנעליים שלהם ובכף להפחית עומס על הברכיים ומפרקי הירך, כמו-כן למנוע פציעות עתידיות.

יש עוד סוגי ספורט שגם להם חשוב ומומלץ לשים מדרסים, לדוגמא שחקני כדוריד, לאלו העוסקים בסקי ועוד מקצועות ספורט כאלו ואחרים. המדרסים מותאמים אישית לכף רגלו של השחקן ובכך מונעים פציעות עתידיות ושומרים על רגלם של המתעמלים המפעילים לחץ רב באימונים ובמשחקים על רגליהם. חשוב לעשות את המדרסים במכון מוסמך ועם אורטוטיסט מומחה המוכשר לכך אשר משתמש במכשור מתקדם לצורך ניטור ובניית המדרס. בבחירת המקום לעשות את המדרס לרגל חשוב שתבחרו מקום כזה הנותן אחריות לעבודה שלו והחזר כספי מלא במידה ואתם לא מרוצים ואולי אחד כזה העובד בשיתוף עם קופות החולים.

כתיבת תגובה