8 שאלות שכדאי לשאול את עצמינו לפני שמאמצים חיית מחמד…

1. האם יש לי זמן להעניק טיפול אמיתי לחיית המחמד? כדאי לאמץ חיית מחמד?
מלבד לתת אוכל ומים חיית מחמד זקוקה לתשומת לב ולאהבה, ככל שתעניקו לחיית המחמד יותר אהבה כך תקבלו בחזרה. בעניין זה, כלב ידרוש ממך הרבה יותר יחס וזמן ביחס לחתול או חיית מחמד אחרת.

2. האם יש מי שיחנך את חיית המחמד?
אז נכון, אוגר לא צריך חינוך אבל חיות מחמד כמו חתול וכלב בהחלט צריכים ללמוד את הגבולות שלהן בתוך המרחב של הבית או הגינה. חינוך הינו שלב חשוב עוד בשלב שחיית המחמד עדיין קטנה ויכולה לקלוט בצורה טובה יותר את מה שתשדרו מולה. החדשות הטובות הן שאתם יכולים לחנך את הגור בעצמכם, זה פשוט דורש התמדה ומעט סבלנות.

3. האם יש לי כסף עבור חיית מחמד?
כמו כל דבר בחיים, גם חיית מחמד תעלה לכם כסף בסוף החודש. עלויות של רפואה משלימה או בעיות בריאותיות, אוכל, תספורות ועוד. לא ניתן להצביע על סכום מוגדר מאחר וכל חיית מחמד יש את העלויות שלה אך במידה ומדובר בחתול או כלב צריך לקחת בחשבון שתוציאו כמה מאות שקלים בממוצע מידי חודש.

4. האם אני מפנים שבחודש הראשון הבית ישמש כבית שימוש?
במידה ואתם מאמצים חיית מחמד לתוך הבית יש לקחת בחשבון כי במידה ומדובר בגור, בחודש הראשון יהיה לא מעט צרכים בכל שטח אפשרי בבית. גור קטן אינו יכול להתאפק בעודו צעיר גם אם יש מצידכם את המוכנות ללמד אותו מה מותר ומה אסור. צריך לקבל את זה באהבה ופשוט לעבור את החודש הזה.

5. האם אתם מוכנים לקחת אחריות על חייה של חיית המחמד?
שאתם מאמצים חיית מחמד אתם נהיים אחראים לגורלה, האופן בו תתייחסו אליה והטיפול שתעניקו לה ישפיע האם יהיו לה חיים איכותיים, ממוצעים או אומללים. האחריות שלכם לדאוג לספק לה מזון ושתייה טריים, לספק לה טיפול וטרינרי בשעת הצורך או כל דבר אחר שיש לה צורך בו. אולי נכון לציין כי חתולים הן חיות הרבה יותר עצמאיות אשר ידעו להסתדר כמעט בכל מצב אך אין זה סותר את העובדה שתוכלו להעניק לחתול שלכם איכות חיים גבוהה.

6. איזו חיית מחמד מתאימה לאופי החיים שלך ושל המשפחה?
שאתם בוחרים חיית מחמד חשוב לקחת בחשבון כמה זמן יש לך או לבני המשפחה לטפל בו וכמה זמן הוא יהיה בבית לבדו, היכן חיית המחמד תחייה וכן שאלות נוספות שיעזרו לכם לבחור את החיה המתאימה. מלבד סוג החיה גם הזן שלה חשוב מאוד בזמן הבחירה.
לצורך הדוג': במידה ואין לך הרבה זמן פנוי יהיה עדיף לאמץ חתול על פני כל.

7. האם ברור לי שטיפול במזיקים מהווה חלק בלתי נפרד?
במידה ולא אז הנה תזכורת בעניין, חשוב לציין כי ברוב המקרים מדובר בתהליך קל ופשוט אשר מונע את הבעיה עוד לפני שהיא מגיעה. עם טיפול נכון נגד מזיקים בגישה מונעת, תוכלו ליהנות מחיית מחמד נקייה באופן קבע.

8. ברור לך שאין כיף גדול יותר מגידול חיית מחמד?!
אם קיבלת את הרושם שאנחנו מנסים להוציא לך את החשק לאמץ חיית מחמד, ממש לא!
לאמץ חיית מחמד זו חוויה מדהימה אשר מעניקה סיפוק רב ובמקרים רבים עוד בן משפחה לכל דבר, זו אחת החוויות הכי מדהימות שניתן לקבל אם עושים זאת באהבה…
אך כמובן חשוב גם לזכור שמדובר בייצור חי ויש לנו המון אחריות על חייו ולכן כדאי לדעת לפני את התמונה הגדולה ולא רק את הכיף שבדבר.

רוצה טיפים נוספים בנושא חיות מחמד >>

כתיבת תגובה