איך בוחרים חשמלאי

כאשר מדובר בהזמנת חשמלאי, בתחום בו ניסיון ומקצועיות הם נושאים של חיים ומוות אין מקום לטעויות, לכן הכנו עבורכם מדריך קצר כיצד לבחור חשמלאי מקצועי.

רישיון והסמכה

כל חשמלאי בארץ חייב להיות בעל רישיון, רישיון כזה ניתן לאחר לימודים מקיפים והוא מתיר לכל אדם לעבוד בתחום החשמל. חשמלאים שאינם עובדים עם רישיון והסמכה עוברים על החוק ובכך מסכנים את חייהם וחיי אחרים.

כאשר אתם מזמינים חשמלאי או מבקשים הצעת מחיר בקשו לדעת האם יש לו רישיון, במידה ואתם עדיין רוצים להרגיש בטוחים בקשו לראות תעודה מתאימה.

איך מוצאים חשמלאי?

הדרך הטובה ביותר היא דרך חברים ומכרים, אנשים הקרובים אליכם אשר מכירים חשמלאי מקצועי ויכולים להעיד על עבודתו וניסינו, במקרים כאלה סביר להניח שגם תקבלו מחיר זול יותר הרי במדינת ישראל תמיד יש מישהו שמכיר מישהו שמכיר מישהו… שידאג שתקבלו מחיר טוב.

אינטרנט

רשת האינטרנט מקלה משמעותית על חיינו ומאפשרת לנו לבצע פעולות רבות שבעבר היו קשות ומתישות והיום הם קלות מאוד. כך הדבר גם בבחירת בעלי מקצוע, חפשו אתרים אשר מציעים המלצות וחוות דעת על בעלי מקצוע והזמינו את אלו שנראים לכם המתאימים ביותר.

הצעות מחיר

בקשו לקבל הצעות מחיר מסודרות, בדקו היטב את המחיר והאם הוא כולל מע"מ, האם יש עלויות נוספות של חומרים או ציוד? דאגו לרשום הכול על מנת למנוע בעיות במהלך ואחרי סיום השירות הנדרש.

אחריות על השירות

מצאתם בעל מקצוע? בקשו לקבל חשבונית, במידה והתיקון לא נעשה בצורה מקצועית והבעיה חוזרת על עצמה יש לכם הוכחה המעידה שאכן קיבלתם שירות אצל החשמלאי שהזמנתם, הדבר יוכל למנוע בעיות עתידיות ואפילו לסייע לכם במקרה שהחלטתם לתבוע את בעל המקצוע.

עבודה קטנה או גדולה?

כאשר מדובר בעבודות גדולות ויקרות יש לעשות חוזה עם החשמלאי, רשמו את כל הפרטים והעלויות והכי חשוב את לוח הזמנים לביצוע העבודה, קבעו את תנאי התשלום ובכל מקרה אל תשלמו יותר מ 10% מערך העסקה בטרם תתבצע העבודה לשביעות רצונכם.

אז מה למדנו? למצוא רק חשמלאי מוסמך, לקבל הצעת מחיר מסודרת, לחפש המלצות ולרשום את פרטי העבודה וההסכם בכתב.

בהצלחה!

עוד מידע אודות חשמלאים באתר www.hone.co.il

כתיבת תגובה