אימון אישי – הדרך מתחילה מבפנים

מחפשים דרך להגשים את עצמכם אבל לא בטוחים מהי הדרך הנכונה? רוצים להשתפר במה שאתם עושים אבל לא יודעים איך? וודאי תשמחו לשמוע שיש לכך פתרון! אימון אישי (קאוצינג) מקצועי יכול לסייע לכם למצות ולהשיג יותר בחיים האישיים שלכם.

אז מה זה בעצם אימון אישי?

אימון אישי הוא טיפול אינדיבידואלי שמטרתו לעזור לאדם להבין טוב יותר את עצמו, לסמן את מטרותיו ולרכוש כלים שיסייעו לו להגשים אותן. במסגרת אימון אישי המתאמן עובר תהליך שבראשיתו הוא מתבונן על חייו, מבין באיזו נקודה הוא נמצא ולאן הוא שואף להגיע. לאחר מכן, מאמן אישי מסייע למתאמן להכיר ברצונותיו, מחשבותיו, דפוסי ההתנהגות שלו, ורגשותיו. יחד הם לומדים להפיק מהם את התועלת ולהתנהל נכון. במהלך תהליך אימון אישי המתאמן רוכש כלים להשגת מטרותיו תוך שימת דגש על התמודדות עם האני העצמי והתגברות על מכשולי הדרך. תהליך אימון אישי נשען על אמונה לפיה למתאמן יש את התשובות לשאלות ואת הפתרונות לבעיות ולכן, כל תהליך האימון האישי מתנהל באופן בו המאמן מקשיב למתאמן ומתאים את עצמו אליו. מאמן אישי טוב, מכוון את המתאמן בעזרת שאלות הכוונה לתשובות שטמונות אצל המתאמן מראש, רק שלא עולות במחשבתו. אחד מיתרונות אימון אישי הוא העובדה שהמתאמן מפתח כלים לראיה ולחשיבה נכונה שמלווים אותו גם לאחר סיום התהליך. כל זאת  ללא פיתוח תלות במאמן, שהרי מאמן אישי משמש רק ככלי עזר בתהליך אימון אישי. הוא מקשיב, ומסייע למתאמן להבין את עצמו ולהגדיר את מטרותיו ובנוסף מכוון אותו לדרכי הפתרון.

אימון אישי – למי מיועד?

אימון אישי מתאים לכל אדם שמעוניין לחולל שינוי בחייו, להגשים את מטרותיו, ולהפיק את המיטב בכל אחד מתחומי החיים. אימון אישי מתאים לאנשים שמעוניינים להגשים את עצמם הן במישור האישי והן במישור הבין אישי (משפחה, חברים, עסקים).

אימון כלכלי

ישנם סוגים שונים של סדנאות אימון אישי המתמקדות במטרות שונות. למשל ישנו תהליך אימון אישי- עסקי או אימון כלכלי,  המושתת גם הוא על עקרונות אימון אישי, אך מתמקד בהגשמת יעדים בעולם העסקים. לדוגמא, כאשר אחת המטרות היא פיתוח מנהיגות וכריזמה אישית שתוביל להצלחת העסק, אזי אימון אישי יתמקד בתכנון ובניית חזון העסק.

או כאשר רוצים לשפר תהליכים ולהימנע מחזרה על טעויות העבר, אימון כלכלי יתמקד בהחלפת תחושות המתח והדאגה בתחושות של אופטימיות והצלחה.

אימון אישי לקריירה

סוג אחר של אימון אישי הוא אימון אישי – לקריירה, תהליך אימון זה מתנהל גם הוא כמו תהליך אימון אישי רגיל ומיועד לאנשים המעוניינים להגשים את החלום שלהם ולמצוא את הקריירה המתאימה להם (אימון אישי כזה יעסוק בהכוונת אנשים הנמצאים בפרשות דרכים), או אימון אישי לאנשים המעוניינים להשתפר בקריירה הנוכחית שלהם ולשאוב ממנה סיפוק והנאה.

אימון אישי לזוגיות

סוג נוסף של אימון אישי הוא אימון אישי לזוגיות, כשמו כן הוא, נועד לעזור לאינדיבידואל למצוא זוגיות. כמו כן כל אימון אישי, מכל סוג שהוא מותאם לאדם בהתאם לרצונותיו ולמטרותיו הספציפיות. אם אתם מרגישים שאתם בעצמכם יכולים להיות מאמנים אישיים, תוכלו ללמוד קורס אימון אישי ולעזור לאחרים ולעצמכם להגשים את חלומותיכם.

אימון אישי – לסיכום

לסיכום, כל שעליכם לעשות בכדי להגשים את מטרותיכם ולהשתפר בפועלכם הוא לחפש לכם מאמן אישי טוב שיתאים עבורכם אימון אישי אידיאלי עבורכם. בזכותו תבינו את עצמכם טוב יותר, תגדירו את מטרותיכם ויעדיכם, תצברו כלים להמשך הדרך ותלמדו להתנהל נכונה.

כתיבת תגובה