אימון אישי – הפתרון הבטוח

מרגישים שההצלחה חומקת לכם מבין האצבעות? פוחדים לקחת סיכונים מחשש לכישלון? רוצים לדעת לבחור את הבחירות הנכונות ולהשיג שינוי שיוביל לשיפור חיי היום יום? אימון אישי יכול לסייע לכם להכיר טוב יותר את עצמכם, לסמן את מטרותיכם ולרכוש את הכלים להשגתן.

מהי מטרת האימון האישי ובמה הוא מסייע?

אימון אישי מטרתו לסייע לאדם להגשים את חזונו ורצונותיו תוך מימוש הפוטנציאל הגלום בו. במסגרת תהליך אימון אישי מתייחסים למכלול חיי האדם, ובפרט לרגשותיו ולדפוסי התנהגותו. בתחילת תהליך אימון אישי מגדירים יעדים, מתכננים מסלול להגשמתם ופועלים ממוקדות במטרה להשיגם. פעמים רבות אנשים מציבים לעצמם מטרות בחיים אבל לא מצליחים להגשים אותן. לעיתים הם נתקעים באמצע הדרך ולעיתים אף בתחילתה. הסיבות לתקיעות נובעות בדרך כלל מאופיו של האדם לשקוע לתוך חששות ופחדים המהווים מכשולים בדרך להגשמת ייעדו. שכן, במקום להתנהל ממקום של אופטימיות וראיית חזונו והגשמתו, הוא מונע מפחד להיכשל. במקרים כאלו אימון אישי יכול להועיל, מאחר והוא עוזר לאדם להתמקד בראיית מטרותיו, וברכישת כלים להתגברות על מכשולי הדרך.

אז איך בעצם אימון אישי מתנהל?

אימון אישי הוא תהליך תכליתי שמתנהל באופן קצר וממוקד. בראשיתו מכירים באישיותו של האדם, ברצונותיו ובמחשבותיו. לאחר מכן מסמנים את המטרה הרצויה, ומתמקדים בדרכים להגשמתה. האמונה על פיה מתנהלת שיטה זו היא, שכוחו של התהליך נמצא בידי המתאמן ורק בידיו הכלים לפתרון ולשיפור מצבו. ולכן לפי שיטה זו תפקידו של מאמן אישי להיות קשוב למתאמן על מנת להבינו ולאתר את מקורות הפחדים והחששות שלו, ואת מקורות העוצמה שלו.  מתוך כך לעורר בו את המוטיבציה להצלחה. תהליך אימון אישי מתבצע על ידי שיחות טלפוניות, מפגשים אחד על אחד או התכתבויות דרכן מאמן אישי מכוון את המתאמן לדרך המתאימה לו, להשגת מטרתו. המאמן לא מייעץ לו או קובע לו אלא רק מכוון אותו על ידי שאלות בשיחה בעזרתן המתאמן מגיע להחלטות.

מהן תוצאותיו של האימון האישי?

לאחר שאדם עובר אימון אישי מכל סוג שהוא, יותר קל לו להחליט החלטות ולהתמודד עם דילמות שונות. במסגרת אימון אישי הוא בעצם עובר תהליך של העצמה אישית, של הכרה טובה יותר שלו בתגובותיו, מעשיו, ומחשבותיו. אימון אישי מביא את האדם לנקודה בה הוא בוחן את עצמו ואת הדרכים והבחירות שיביאו אותו להשגת התוצאות הטובות ביותר, ובזכות זה הוא לומד להכיר את עצמו טוב יותר ולהתנהל טוב יותר. בנוסף הוא מסגל לעצמו שיטות להתמודדות עתידית עם קונפליקטים ומצבים שונים, שלפני האימון האישי הוא חשש להתמודד איתם או התקשה להתמודד איתם.

אימון אישי – לסיכום

לאחר שעברתם תהליך אימון אישי, הכרתם ברצונותיכם, סימנתם לכם יעדים והגשמתם אותם. סיגלתם לכם דפוסי התנהגות וחשיבה שיסייעו לכם בעתיד בקבלת החלטות ובהתנהלות נכונה, לא תחששו עוד מפני אתגרים או התחלות חדשות ולא תרגישו עוד שההצלחה חומקת לכם מבין האצבעות. אולי אפילו תחליטו להיות מאמנים אישיים בעצמכם, במצב כזה תוכלו לעבור תהליך של קורס אימון אישי. אימון אישי באמת עובד!

כתיבת תגובה