אישורי עבודה בספרד

כל המוציאים אישורי עבודה בספרד יכולים לעבוד בה באופן חוקי. כדאי לדעת כי קיימים מספר פרמטרים שאותם לוקחים בחשבון בהוצאת אישורים מסוג זה. מבין הפרמטרים קיימים סוג העבודה, אזור העבודה, סוג הדרכון, מידת האכיפה של עבודה בספרד שהיא חוקית ועוד. המשיכו לקרוא וגלו מידע נוסף בנושא.

 

אישורי עבודה בספרד והוצאתם

למחזיקים בדרכון אירופאי, תהליך הוצאת אישורי עבודה בחו"ל בספרד קל יותר ביחס לאנשים שלא בעלי דרכון אירופאי. זאת מאחר ולבעלי דרכון זה אישור עבודה בספרד ניתן באופן מיידי ואוטומטי. מכאן שלאירופאים מגוון רחב של עבודות בהן הם יכולים לעבוד בספרד. מעבר לכך, יתרון נוסף הוא שאירופאים יכולים להתמקצע בתחום שקרוב לליבם ברחבי ספרד עקב אישור העבודה המיידי שהם מקבלים. יתרה מזו, עובדים בעלי אישורי עבודה בספרד זוכים לכל התנאים והזכויות המגיעים להם דוגמת ביטוח, פנסיה וכן הלאה. יחד עם זאת, ניתן למצוא מקומות עבודה רבים המציעים עבודה לאנשים בעלי דרכונים זרים. עניין זה מתאפשר ע"י בקשה מיוחדת מהממשלה שתאשר או לא תאשר את אותה בקשה. אישור הבקשה תלוי בעיקר בנחיצות לעובדים שאינם אזרחי ספרד, במידת ההיצע של תחום העבודה המבוקש (למשל אם ההיצע גדול ייתכן שיאשרו את הבקשה ללא היסוס) ועוד גורמים נוספים שישפיעו על אישורה של הבקשה ע"י הממשלה. קיימים מקרים נוספים בהם ניתנים אישורי עבודה בחו"ל בספרד. מקרה אחד הוא במידה וזר/ה נישאים לאזרח/ית ספרדים. מקרה שני הוא במידה ומועסקים ע"י חברה מסוימת שנמצאת בספרד. חברה כזו, במידה ומעוניינת בעובד זר מסוים, דואגת להוציא לאותו עובד אישור עבודה מטעמה. מדובר באופציה נוחה, זולה ומצוינת לכל הרוצה לעבוד בספרד באחת החברות המצויות בה. מקרה נוסף הוא במקרה של לימודים בספרד. סטודנטים אקדמיים שנמצאים בספרד למטרת לימודים, אם במסגרת חילופי סטודנטים ואם במסגרת פרטית, יכולים לקבל אישור עבודה המיועד לסטודנטים. אישור זה מכונה ויזת סטודנט. כדאי לציין כי אפשרות העבודה הרווחת לסטודנטים היא בעיקר משרה חלקית וזמנית שלעיתים אף מוגבלת בשעות מסוימות. זאת, רק על מנת שתהיה לכם דרך לממן את לימודיהם ואת הוצאות המחייה במהלך הלימודים. המקרה האחרון של מתן אישור עבודה בו נעסוק הוא במקרה של עסקים חדשים הנפתחים בספרד ע"י בעלי דרכונים זרים ושאינם אזרחי המדינה. אישור עבודה כזה ניתן יחסית בקלות לאותם אנשי עסקים אך חשוב לדעת כי טרם קבלת אישורי עבודה בספרד מסוג זה יש להציג ראיות חותכות רבות בנוגע לעסק המיועד. הכוונה בראיות חותכות היא הצגת דפי בנק המעידים כי המצב הכלכלי יציב וכן, מסמכים שונים שמהם ניתן להבין כי איש העסקים מבין בתחום העסקים דוגמת תעודת לימודי מנהל עסקים וכיוצא בכך.

 

מעבר להצעות עבודה בספרד הדורשות אישור עבודה כזה או אחר קיימות הצעות עבודה שאינן חוקיות. לפני הכול, כדאי לומר כי בעבודות לא חוקיות, המבוצעות ללא אישור עבודה מסודר, טמון סיכון רב. משטרת ההגירה בספרד עשויה לתפוס את העובדים הלא חוקיים, לכלוא אותם מאחורי סורג ובריח ואף לגרשם לאלתר מהמדינה.