אישור עבודה במיאמי

אישור עבודה במיאמי הוא ויזת עבודה אמריקאית לכל דבר, כזו המאפשרת עבודה חוקית ושהיה בארצות הברית במעמד של עובד, להבדיל מתייר – שהוא המעמד האוטומטי שנקבע למי שמגיע לביקור במדינה. מי שמעוניין לעבוד במיאמי בכל תחום שהוא – החל במכירות, דרך עבודות שיפוצים ותיקונים או טיפול בילדים ועד גננות, מחקר או פתיחת עסק, יידרש לערוך סידורים שונים שיובילו בסופו של דבר להשגת אישור עבודה במיאמי שיאפשר לעבוד באופן חוקי. לא כל העובדים הזרים במיאמי מחזיקים אישורי עבודה מלאים  – כמו במקומות רבים בארצות הברית, ישנם עובדים שכבר עברו את תקופת העבודה המותרת שלהם ועדיין נשארים במיאמי, או כאלה שמועסקים באופן שחור. אלו אינם עובדים תחת אישור עבודה במיאמי ומסתכנים בתפיסה וגירוש. חשוב לציין שמצבו של ישראלי שנתפס עובד במיאמי ללא אישור עבודה, דומה למצבו של כל היספאני שנכנס למדינה ללא אישור במטרה לעבוד – כלומר, הוא מפר חוק ומטופל בהתאם. הרבה פעמים מצב כזה מסתיים בגירוש וחוסר אפשרות להיכנס למדינה ולמדינות נוספות למשך תקופה ארוכה.

 

הצד החיובי בהשגת אישור עבודה בחו"ל במיאמי הוא האפשרות ליהנות מתנאים סוציאליים מלאים ומהגנה מצד החוק, בענייני עבודה כגון הלנת שכר, שכר מינימום וכן הלאה. קיימים הרבה מאוד סוגים של אישורי עבודה, ויזות והיתרים, וכל אחד מהם מיועד לנסיבות אחרות, כאשר כולם כאחד הם בעלי תוקף משפטי כלומר – חריגה מהנסיבות אותן מגבה האישור היא למעשה עבירה על החוק. לדוגמא, אישור עבודה במיאמי שניתן מתוקף הגשת בקשה של חברה X אינו תקף כאשר העובד מפסיק את עבודתו בחברה זו, ועובר לחברה Y – אפילו אם גם היא ממוקמת במיאמי. במידה ויתבצע מעבר ללא הגשת בקשה מחודשת לקבלת אישור עבודה במיאמי בחברה החדשה, העבודה תיחשב לא חוקית. במקרה אחר, אישור עבודה במיאמי שניתן במטרה לאפשר לעובד מחברה ישראלית להצטרף לחברת האם או חברה עמיתה במיאמי, ומאפשר קבלת שכר רק מהחברה הממוקמת בישראל, יצא מתוקפו במידה והשכר יתקבל מהחברה שנמצאת במיאמי: מדובר שוב בהפרת תנאי האישור ולמעשה בעבודה לא חוקית. חשוב מאוד, לפיכך, להתאים  מראש את סוג האישור לתנאי העבודה המצופים במיאמי, אופי  ומשך העבודה, סוג ההתקשרות עם החברה וגורמים נוספים.

 

כלל הברזל של מתן אישור עבודה במיאמי מצד הרשויות נוגע למצב שוק העבודה במיאמי ומצב שוק העובדים. לא תמיד קיימת קורלציה בין כישורי המועמד, המבקש להשיג אישור עבודה, לבין הסבירות לקבל אישור עבודה זה – הכל תלוי בשאלה האם קיימת דרישת לסוג העבודה אותו מתכוון לבצע המועמד. כך נוצר הרבה פעמים מצב שבו מנהל בכיר לא יצליח לקבל אישור עבודה בארה"ב במיאמי, בעוד עובד חסר ניסיון משמעותי, שמעוניין להגיע במהלך עונת התיירות החמה על מנת למכור בעגלות – כן יקבל אישור. זאת כיוון שהתיירות מהווה הכנסה עיקרית במיאמי, והרבה פעמים יש ביקוש לידיים עובדות בתחומי התיירות והמכירות. הטפסים אותם יש למלא על מנת להשיג אישור עבודה במיאמי כרוכים בהבנת הכללים של שוק העבודה המקומי ובהבנה משפטית, ולכן הרבה פעמים עדיף להיעזר בחברה המציעה את העבודה, שמחזיקה רואי חשבון ועורכי דין המצויים בחוק ובנוהג המקומי, כדי להגיש טפסים. מילוי נכון של הטופס ועריכה מתאימה של הבקשה יכולה להגדיל מאוד את הסיכוי להשיג אישור עבודה בארה"ב במיאמי בכל תחום עבודה.