אשרת עבודה באנגליה

רק לאחרונה, בעשור האחרון תרבות העגלות המוכרת בקרב הישראלים בחו"ל תפסה תנופה בקניונים השונים באנגליה ומאז יש זרימה בלתי פוסקת של ישראלים לממלכה הקסומה המבקשים למצוא עבודה באנגליה. אנגליה הינה מקום מועדף בבחירת עבודה בחו"ל, היות והמטבע המקומי הוא אם לא הלירה סטרלינג, המטבע החזק ביותר בעולם אשר שוויו קרוב ל-7 שקלים אולם כמו שאמאנו, כדי לעבוד באנגליה צריך אשרת עבודה באנגליה.

 

ויזת עבודה באנגליה

פיזור הישראלים באנגליה בדרך כלל מתפרס בערים הגדולות לונדון, מנצ'סטר, דבלין ובפריפריה של ערים אלה. על מנת להשיג עבודה באנגליה יש להוציא אשרת עבודה באנגליה ולפני שאפרט על התהליך אתן מספר הסברים על הויזה עצמה. ראשית, חשוב שתדעו כי לתושבי מדינת ישראל אין זכאות לקבלת ויזת עבודה באנגליה אך תמיד ניתן להגיש בקשה כל עוד אתה ממלא אחד מן התנאים הבאים: התקבלת לעבודה בחברה שבסיסה באנגליה (תנאי ההעסקה תואמים את החקיקה האנגלית), המקצוע שלך הינו מקצוע מבוקש באנגליה, פתיחת עסק באנגליה (לשיקול השגרירות), נשלחת מטעם מוסד מוכר בארץ  לעבוד באנגליה לפרק זמן מסוים, הולך ללמוד באנגליה. על מנת להגיש בקשה לקבלת אשרת עבודה באנגליה תחילה עליך להגיש בקשה מוקדמת למחלקה ממשלתית שאחראית על הגירה ואשרות שהייה ולאחר אישור בקשה זה יש לפנות לשגרירות הבריטית המקומית, שם נמצא השגריר הבריטי אשר חורץ את דינך בנוגע לאשרת עבודה. אם הינך תושב ישראל, אך יש בידך דרכון אירופאי שנכלל באיחוד האירופאי, , בייחוד אם זה דרכון בריטי אינך צריך להגיש בקשה מיוחדת ורק צריך לקנות את הכרטיס טיסה לאנגליה. הדרכון אירופאי מאפשר בעצם למצוא עבודה בחו"ל במקומות רבים חוץ מאנגליה.

 

אשרת עבודה באנגליה – הסברים

אשרת עבודה באנגליה היא מסמך המופיע בדרכון והוא חשוב למעסיק שלך ולאנשי ההגירה באנגליה על מנת לוודא ששהייתך חוקית ואתה רשאי לעבוד. בוויזה מפורט מטרת הנסיעה, זמן השהות ותוקף הוויזה(האשרה).

חשוב להדגיש שאם הגעת לאנגליה כתייר בעל ויזת תייר אינך יכול לעבוד שם מפני שאשרה זו אינה מקנה לך את הזכאות לעבוד. אם תחליט לעבוד בכל מקרה עם ויזת התייר זוהי עבירה על החוק ואתה עלול להסתכן בגירוש מיידי לארץ. ברגע שאושרה הבקשה המוקדמת במחלקת ההגירה הממשלתית עליך לפנות לשגרירות המקומית שם תגיש בקשה לאשרת הכניסה. בבואך לשגרירות עליך להביא עמך את טופס הבקשה אותו ניתן להוריד מאתר הקונסוליה הבריטית או לבקש מהם, דרכון, 2 תמונות פספורט, עדות לעבודה בארץ/ חיסכון בבנק, אגרת בקשה אותה עליך לשלם בבנק הדואר, אישור העבודה ממחלקת ההגירה הממשלתית (Home Office) ותכנון בסיסי של זמן שהייתך באנגליה.

ישנן ארבע אשרות עיקריות  המהוות אשרת עבודה באנגליה שמעניינות אותנו:

  1. אשרת עבודה לעסקים – אם אתה בעל עסק הממלא את התנאים הבאים:כוונה להשקעת הכסף בהקמת העסק (הון ראשוני לעסק כ-200 אלף אירו, סכום ההשקעה תואם את סוג העסק ותפקידך בו), קבלת אחוזים מרווחי העסק בהתאם לתפקידו בחברה ללא עזרה ממשלתית, זהו מקור התעסוקה היחיד, אנגליה תהיה בסיס האם של החברה.
  2.  אשרת עבודה זמנית – אם התקבלת לעבודה באנגליה ע"י חברה הממוקמת שם. על מנת לקבל אשרת עבודה באנגליה עליך להוכיח בשגרירות את כישוריך המקצועיים בעקבותם קבלת את העבודה.
  3. אשרת עבודה באנגליה למשרה מלאה – התקבלת ע"י חברה הממוקמת באנגליה למשרה מלאה. דרישות השגרירות מהמועמד: תעודה אקדמית, לפחות 3 שנות ניסיון בניהול ובמקצוע בו אתה עוסק.
  4. ויזת סטודנט – עליכם להראות שאתם הולכים למטרת לימודים באנגליה או שכבר נרשמתם למוסד אקדמי באנגליה על מנת לקבל ויזת סטודנט המקנה לכם גם זכאות לעבוד שם מספר מסוים של שעות שבועיות.

בסופו של דבר, התהליך אינו כל כך מסובך אך אם אתם מרגישים שאתם מסתבכים בכל מקרה ניתן להתייעץ עם עורכי דין וחברות אשר מטפלות בתהליך הוצאת אשרת עבודה באנגליה למענכם.