בגרות במתמטיקה אחרי התיכון

אין ספק שבחינת הבגרות הכי מלחיצה היא בחינת הבגרות במתמטיקה – כל המספרים האלה, שרטוטים, טבלאות, נוסחות ובעיות שהקשר ביניהן לבין העולם האמיתי נראה לנו מקרי בהחלט. אך דרכו של עולם היא שבלי ציון במתמטיקה אין אפשרות לקבל תעודת בגרות, וגם מי שאינו מסתדר עם החומר מוצא את עצמו נבחן במקצוע במהלך שנות התיכון.

אך בעוד שבעבר מבחני בגרות במתמטיקה נחשבו לקשים מנשוא, רפורמות במערכת החינוך הביאו לכך שאולי החומר לא פשוט יותר, אך חלוקתו ומספר הפעמים שניתן לגשת לבחינה מקלות על התלמידים להוציא בבחינה ציון עובר ואף להצטיין בה.

מי פוחד לעשות בגרות במתמטיקה?

עד לפני מספר שנים, נבחן בבגרות במתמטיקה נאלץ לגשת לבחינה כולה ברצף במהלכו של יום אחד. אך עם הכנסת שיטת השאלונים, נוצר מצב שבו על כל תלמיד להיבחן בשלושה שאלוני בגרות במתמטיקה בדרגות קושי שונות, שאליהם הוא יכול לגשת במרוכז או לאורך מספר מועדים שונים. הדבר מאפשר לתלמיד להתכונן לבחינה בשלבים ולפרוס את עומס החומר והלחץ על פני זמן רב יותר.

בגרות חורף במתמטיקה

העובדה שניתן לגשת לבחינה במועד חורף בנוסף על הקיץ מקלה אף יותר, שכן תלמיד עשוי לבחור לגשת בקיץ לשאלון אחד, ולהמשיך לשאלונים הבאים חודשים בודדים מאוחר יותר ללא הצורך להמתין שנה שלמה עד מועד הקיץ הבא.

בגרות במתמטיקה 2010 פשוטה בהרבה מהבגרות שהייתה בשנת 2000 ולפני כן, עם אפשרויות בחירה רבות יותר, היכולת לחלק את זמן הלימוד בקצב אישי, ולבחור מתי להיבחן בכל נושא.

אם אתם עומדים בפני בחינת הבגרות, שבו וחישבו מה עדיף לכם – להיפטר מהמעמסה בבת אחת, או לקחת את הזמן ולהיבחן טיפין טיפין, העיקר שילך בקלות ושתעברו את הבחינה בהצלחה!

כתיבת תגובה