ביטוח ישיר

ביטוח ישיר

ביטוח ישיר הוא ביטוח הנעשה דרך הטלפון או דרך האינטרנט ללא הצורך בתיווכו של סוכן הביטוח.

בעבר, שיטת ביטוח ישיר היוותה מהפכה בעולם הביטוחים, שכן עד אותו שלב כל הביטוחים נעשו בתיווכו של סוכן הביטוח והצריכו את בואו של הסוכן אל ביתכם וחתימתכם על פוליסת הביטוח על מנת לאשר את רכישת הפוליסה הביטוחית, עם כניסת ביטוח ישיר, הכל השתנה.

יש אומרים כי ביטוח ישיר למעשה יצר דלת לקדמה הטכנולוגית של העידן הזה, בו הרבה מהפעולות אותן אנו מבצעים, כולל רכישתם של ביטוחים נעשית בנוחיות ביתנו על ידי שיחה טלפונית או רכישה דרך רשת האינטרנט, אך יש גם כאלו הטוענים כי בואו של הביטוח הישיר הביא את חוסר הקשר האנושי שהיה עם סוכן הביטוח, וישנם כאלו שטוענים כי הבטוח הישיר הביא את חברות הביטוח השונות למודעות ויצירת אתרי אינטרנט ואפשרות לרכישת ביטוחים דרך שיחת טלפון.

כך או כך, ביטוח ישיר הביא לסלילה של שיטה חדשה שאנשים רבים משתמשים בה היום.

ביטוח ישיר- יתרונות

קידמה- הבאת הקדמה הטכנולוגית על ידי כך שהיא מאפשרת לנו לבצע פעולות של רכישה ביטוחית על ידי שיחה טלפונית או דרך האינטרנט.

אין עמלת סוכן- כבר אין צורך בתשלום של עמלת סוכן ובכך עלות הביטוחים הישירים היא לרוב מוזלת יותר מאשר ביטוחים אשר נעשים על ידי סוכן ביטוח.

שעות- אין הגבלת שעות, שכן ביטוח ישיר מתבסס על מערכת אוטומטית של אינפורמציה שניתנת ללקוח בכל ימות השבוע ובכל שעות היממה. כלומר, אם אתם עובדים עד שעות הלילה, או שהזמן היחיד שיש לכם הוא ביום שבת בשעות ספציפיות, בביטוח ישיר יש לכם אפשרות לבצע את הרכישה ולזכות בכל המידע הנדרש לכם בכל שעה.

נוחות- נוחות ביצוע הרכישה וקבלת המידע בחלל המתאים לכם, אם מהבית, המשרד או בית הקפה בו אתם מחוברים למודם הסלולארי שלכם.

מחיר- כיוון שאין כאן מעורבות של תיווך סוכן ביטוח בנכם לבין חברות הביטוח, עלויות פרמיות הביטוח הם לרוב מוזלות יותר מאשר בביטוח רגיל.

ביטוח ישיר- חסרונות

תביעה- בביטוח הנעשה דרך סוכן ביטוח, ביום שבו אתם צריכים להגיש תביעה, סוכן הביטוח עומד לצידכם מול חברת הביטוח שאצלה עשיתם את פוליסת הביטוח. ביטוח ישיר אינו נותן לכם שירות של איש מקצוע המלווה אתכם מול החברה. ביטוח בצורה ישירה אמנם יכול להדריך אתכם מה אתם צריכים לעשות על מנת להגיש את התביעה, אך תצטרכו לבצע את הכל בעצמכם ולהתעדכן בעצמכם מול ביטוח ישיר.

מחיר- יש מקרים שבהם המחירים של הביטוח הישיר אינם זולים יותר מביטוח דרך סוכן.

כדאי תמיד לבצע סקר שוק ולבדוק נקודה זו. אמנם אין כאן דמי עמלת תיווך סוכן ביטוח אך קחו בחשבון כי חברות ביטוח ישיר מוציאות סכום כסף גדול על אמצעים פרסומיים והלקוחות עוזרים להם לממן זאת.

ביטוח ישיר- שיטה חדשנית לרכישה של ביטוחים

כתיבת תגובה