בתי השקעות מרכזיים בישראל

במאמר זה נדון אודות קופות הגמל המובילות בישראל – פסגות גמל , אי בי אי גמל וכן מיטב גמל, כשלכל אחת מסלולי השקעה שונים ורמות תשואה שונות, כפי שהושגו בשנים האחרונות.

מהו ההבדל בין בתי ההשקעות השונים ?

כל בית השקעות מציע מסלולים שונים בתחום קופות הגמל, מהם יכול העמית לבחור את הקופה המתאימה ביותר לצרכיו ולשאיפותיו. השוני בין בתי ההשקעות השונים טמון במרכיב הסיכוי-סיכון שמציע כל אחד מהם, וטמון בתמהיל מוצרי ההשקעה שכל בית השקעות בחר לעצמו. בנוסף, שונה מרכי הסיכון גם בין מסלולי ההשקעה המוצעים במסגרת אותו בית השקעות עצמו, כך שבסופו של דבר יכול החוסך לבחור בין שפע המסלולים המוצעים לו.

בית השקעות פסגות

בית השקעות פסגות מצוי בשליטה של קרן יורק, קרן אמריקאית פרטית, שנכסיה עומדים על יותר מ-10 מיליארד דולרים, בימים אילו נחתמה העברת השליטה בבית ההשקעות פסגות לקרן איפקס בראשות זהבית כהן. בית ההשקעות הוקם בשנת 1963, והוא רואה את משימתו בחתירה להשגת התשואות הגבוהות ביותר בניהול כספיהם של המשקיעים. בשנת 2009 התמזג בית ההשקעות "פריזמה" אל תוך "פסגות", מה שהפך את "פסגות" לגוף ההשקעות בקופות גמל הגדול בישראל.

קופות הגמל של חברת פסגות פועלות במספר מסלולים ומציעות רמות סיכון שונות למשקיעים בהן, כשכל עמית יכול לבחור את המסלול המתאים לו, ולשנותו בכל זמן שירצה (בכפוף לחוקים שתוקננו על ידי ועדת בכר בשנת 2005).Psagot

תחת מטריית בית ההשקעות פועלת פסגות גמל , המומחית בניהולן של השקעות לטווח רחוק ומציעה מגוון רב של קופות ומסלולים, ביניהן "גדיש" – קופת הגמל הגדולה בישראל. פסגות גמל מתאפיינת בביצועים טובים לאורך זמן, ומשיגה בשל כך דירוגים גבוהים בעת השוואות בין קופות הגמל השונות. בנוסף לקופות הגמל, מנהלת "פסגות" גם תיקי השקעות בחו"ל ובארץ, קרנות נאמנות ותעודות סל, ניירות ערך וכן קרנות פנסיה וקרנות גידור.

בית השקעות אי בי אי

איי בי איי גמל היא חברה המנהלת קופות גמל, קופות מרכזיות לפיצויים וקרנות השתלמות מבית אי בי אי השקעות, הפועלת מאז שנת 1971 ומנהל כיום כ-20 מיליארד שקלים של המשקיעים במסלוליו השונים. אי בי אי גמל מעניקה את שירותיה למגוון לקוחות פרטיים, ומתגאה בנאמנות ארוכת השנים של לקוחותיה בתחום הפרטי והעסקי גם יחד.

בשנת 2009 מוקם אי בי אי גמל IBI ברשימת עשר קופות הגמל הרווחיות ביותר באותה השנה, עם תשואה מצטברת של מעל 88% ודמי ניהול מהנמוכים בשוק. אי בי אי גמל מציעה מגוון מסלולים ברמות סיכון נמוכות, לנוכח העדפתה של החברה להשקיע במסלולים סולידיים יחסית, ולשמר את לקוחותיה לזמן רב. עם זאת, מציעה אי בי אי גמל מסלולים בתחום האג"ח הממשלתי ואג"ח ללא מניות, מסלול כללי, בו הרכיב המנייתי נקבע על ידי מנהלי המסלול, ומסלול מנייתי בו לפחות חצי מכספי ההשקעה מופנים להשקעה במניות.

בית ההשקעות מיטב

בית ההשקעות מיטב הוא אחד מבתי ההשקעות הגדולים בשוק, הפועל משנת 1979. בית ההשקעות מיטב מנהלת תיקי השקעות מגוונים, ובנוסף להם גם קרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות פנסיה וקרנות השתלמות. על פי דוחות ציבוריים, מובילה מיטב את רשימת התרומות השנתיות לעמותות הפועלות בתחומי הרווחה, הבריאות והחינוך. בשנה האחרונה השלימה מיטב מיזוג עם ישיר בית השקעות ועם גאון השקעות וכיום גוף ההשקעות המחובר נחשב כחאד מבתי ההשקעות הגדולים בישראל.. Meitav

חברת מיטב גמל היא חברה נפרדת, המצויה תחת פיקוח של בית ההשקעות מיטב. חברת מיטב גמל מנהלת עשרות קופות במסלולים ואפיקים שונים המוצעים ללקוחות בהתאמה אישית לצרכיהם ולרמת הסיכון שהם מבקשים לקחת.

כתיבת תגובה