גירושין מאוחרים

זוגות רבים מפספסים את הסיכוי האחרון לפני גירושים מתוך חוסר הבנה, חששות ואמונות מוטעות ומונעים ממערכת היחסים סיכוי להצליח. זוגיות בריאה היא הכרחית לשמחת חיים. כאשר נמצאים כבר הרבה זמן בתחושה שהזוגיות במשבר הרי שחשוב ביותר לטפל במה שמפריע לפני שסוגרים את הבאסטה. זוגות רבים במשבר שואלים את עצמם האם ניסו כל דרך אפשרית להציל את מערכת היחסים? האם עברו את המוצא האחרון, או שקיימת עוד אפשרות לבנות מחדש את הקשר אשר התערער? טיפול זוגי יכול לתפקד בתור מענה טוב ומוצלח לליבון המחלוקות ולפיוס במערכת היחסים הזוגית. ייעוץ או אימון זוגי עשוי להציע לזוג את הכלים לסיוע להם בהתמודדות הסדקים שנבקעו במערכת היחסים הזוגית.

רבות הסיבות אשר עשויות להוביל למשברים בין בני הזוג, מבעיות בתחום המיני ועד משברים נפשיים או אף אלימות. אך גירושין אינם הפתרון היחיד כי אם האחרון. לפני שבוחרים בצעד קיצוני כגירושין, תמיד עוד אפשר לקבוע תור למטפל שמסוגל להכניס קצת פלפל לזוגיות.

הכרחי לזכור שייעוץ זוגי אינו תחליף להשקעה יומיומית וזה לא אומר שכל בעיה בין בני הזוג חייבת וניתנת לפתרון במסגרת הטיפולית. כשאומרים 'טיפול זוגי' מדובר במאמץ משותף המתבצע בהנחייה מקצועית, שמכוונת לגשר על פערים. בכל מקרה טיפול זוגי לא מסוגל להציע מזור למצבים בהם זוגות פשוט אינם מתאימים האחד לשני, אולם מגלים זאת אחרי שמקיימים שנים רבות של מערכת יחסים.

עם זאת חשוב לזכור שאם אתם לא מאושרים מהחיים המשותפים, העדר החלטה עלולים אתם להידרדר למצב שבו לא יישאר ביניכם בסיס משותף, עד המצב שבו כבר אין בסיס לטיפול. אולם אם במהלך הטיפול תחליטו דווקא להיפרד, אימון זוגי לפחות יכול לעזור לכם להגיע לפרידה טובה ככל האפשר, גם זה הישג.

אז אם אתם מעוניינים בנושא בעיה בזוגיות או גירושין שובו בקרוב לקרוא את המאמרים האחרים שלנו.

כתיבת תגובה