גירושין – מיתוסים וסיבות

עומדים להרים ידיים ולוותר על היחסים? כבר בדרך לגירושין? עצרו!

תופעת הגירושין היום נפוצה מאי פעם. בכל העולם המערבי זוגות נשואים מפרקים את החבילה, ומתגרשים. קרוב למחצית מהחתונות יסתיימו לבסוף בגירושין, והרוב יתרחשו במהלך השנה הראשונה של הנישואים. למה זה קורה בקנה מידה רחב שכזה ומה בכל זאת אפשר לעשות בעניין?

סיבות נפוצות של גירושין – למה זה קורה כל כך הרבה?

הגורם המשמעותי ביותר הוא הגיל ונישואים מוקדמים מידי. ככל שזוג ממהר אל החופה מבלי להכיר אחד את השנייה לעומק, כך סביר יותר שחייהם המשותפים יגיעו לקיצם. נישואים לא פותרים בעיות, להיפך, הם מגבירים את הלחץ על בני הזוג, ואם אלה לא יודעים להתמודד עם הקשיים והשינויים – סביר להניח שדרכיהם יתפצלו במהרה.

סיבה נוספת שהולכת ומסתמנת כאחד מגורמי הגירושין – לחץ ועומס בעבודה. כאשר אחד מבני הזוג חווה משברים, לחץ הולך וגובר או עומס גדול מנשוא בעבודה, יש לכך השפעה ישירה על חיי הזוגיות. הדבר מוסיף מתחים וכעסים ליחסים, ומפחית את הזמן המשותף של הזוג. מדובר על פחות שעות איכות משותפות ופחות זמן שבו ניתן להשקיע בשיקום היחסים, למשל באמצעות טיפול זוגי.

טיפול זוגי כמוצא אחרון –  למי זה מתאים?

אם בחרתם להתחתן ולחלוק את חייכם ביחד – כנראה שהייתה לכך סיבה. לא צריך לוותר מהר מידי על האהבה והתשוקה שבקשר. במקום לאיים בגירושים, נסו לעבוד על הזוגיות באמצעות טיפול זוגי.

טיפול זוגי מאפשר לבני הזוג מסגרת שבה יוכלו באופן דיסקרטי, לספר ולדבר על הקשיים. באמצעות השיתוף והדיבור הם יוכלו להבין טוב יותר מהם הקשיים שניצבים בדרכם. כמו כן, ניתן לקבל כלים חדשים, לבנות תקשורת פתוחה יותר ולהחזיר את החום והאמון לקשר.

מעוניינים בעוד מידע על טיפול זוגי? רוצים לקרוא על גירושין?

היכנסו ל – www.du-et.co.il

כתיבת תגובה