דלתות , רב בריח , פלדלת

עבור עסקים רבים השוקלים השקעה בדלתות בטיחות חזקות ואינם בטוחים האם להסתפק בדלת מעץ או בדלת חזקה מפלדלת , הסיפור האמיתי הבא יעזור להם להגיע להחלטה בעניין זה , בניין איכותי ורב קומתי רצה להציע לדייריו את ההגנה הטובה ביותר.

דלתות ברזל כפולות הותקנו בכל יחידת דיור , יום אחד דייר מבוגר עבר תאונה והיה צריך להגיע לבית החולים. השכנים נהיו מודאגים כאשר ראו את העיתון שלו מונח ללא מגע מחוץ לדירה שלו , ביום המחרת והתקשרו למשטרה על מנת שיגיעו לפרוץ את הדלת כדי לראות אם האדם הזקן נתון בצרה כלשהי.

המשטרה ומכבי האש חשבו שהדלת הייתה צבועה בצבעי עץ וניסו לפרוץ את הדלת . כשהבינו שמדובר בדלת רב בריח קשיחה הם הזמינו תגבורת , לאחר כשעה של מאמץ של שני עובדים מסורים עם כלים מיוחדים לפריצת דלתות הצוות הרים את משקופי המתכת מספיק על מנת לנתק את המנעולים מדלת הפלדלת בת ה 30 שנה . דלתות הבטיחות האלו עשו את העבודה! הנתונים מראים שיותר מ70 אחוז מהפורצים מתמקדים בדלתות על מנת לקבל גישה לבית הנפרץ.

לא משנה כמה איכותיים המנעולים יכולים להיות, אם ניתן לשבור דלת עץ – אז המנעולים חסרי תועלת, שלא כמו דלתות רב בריח או פלדלת . אם מקום העבודה מורכב מכמה משרדים וחדרים בבניין מסחרי הפתוח לציבור , הסיכון אפילו גדול יותר ומערכות האזעקה לא מזעיקות את שירותי החירום במהירות של פחות מ 10 או 15 דקות קריטיות. זהו זמן מספיק בהחלט על מנת לפרוץ דלתות עץ וכמובן להכנס ולקחת ציוד יקר.

זאת הסיבה העיקרית מדוע כספות לא עשויות מעץ! עם דלתות בטיחות מברזל או פלדה – מבחני החוזק שלהן הוא הכרח בתעשייה , מבחנים אלו מבטיחים לקונים שלא יהיה ניתן לפרוץ את הדלת בדרכים שהוזכרו למעלה. כל מישור של ייצור והתקנת דלתות הפלדה מבטיח שהקונים יקבלו את הבטיחות המירבית.

דבר זה מציע שקט נפשי שקשה להשיג עם סוגים אחרים של דלתות בטיחות וצריכות להוות עדיפות עליונה אצל רוב בעלי העסקים . בנוסף – ניתן גם לרכוש "דלתות אש" בעזרתן עסקים מקבלים הגנה מירבית כנגד התפשטות אש עם דלתות בטיחות , דלתות ברזל מספקות גם חסכון אנרגיה משמעותי מכוון שהן מבודדות את האוויר הקר של החוץ מן הפנים פי 4 יותר טוב מאשר דלתות עץ.

דלתות פלדלת עשויות על מנת להתאים לכל מבנה. עם משתנים רבים הנמדדים כדי להתאים בצורה מושלמת. הפתחים עבור המנעולים מהונדסים במקצועיות בלי להותיר שום מקום לטעויות, תשתית המתכת מתאימה בצורה מושלמת כדי לבטל כל מרווח בו ניתן להכניס ציוד פריצה כלשהו. המתקינים נוקטים באמצעים מיוחדים על מנת לוודא שהדלתות הכבדו תלויות עם איזון מושלם וכל הציוד מתאים עם המשטחים הסובבים.

כל תהליך הייצור , כולל המשלוח יכול לקחת עד כמה שבועות וההתקנה נמשכת כחמש שעות . ישנן הרבה אפשרויות פתוחות עבור עסקים השוקלים לקנות דלתות רב בריח או פלדלת ולאחר שדנים באפשרויות אלו עם ספק מקצוען בתחום, הקונה ידע שהוא מקבל דלת שעונה על צרכין המיוחדים. אף על פי כן ישנם כמה צדדים של דלתות הבטיחות המיוחדת שהם רגילים. כמו הגנה מחלודה , קורוזיה וכמובן דלתות מעוצבות בכל מיני צורות (שרבות מהן לא דורשות תחזוקה בכלל).
חלק מדלתות הרב בריח הבטיחותיות מציעות מנגנונים נגד הרמה של הדלת , משטחים נגד מחיצה וקצוות מפלדה מזויינת על מנת להגביר את הבטיחות. בעוד יותר מ65% מבעלי הבתים בוחרים בדלתות פלדה זה יהיה הגיוני ביותר עבור עסקים לשקול זאת גם כן. מכוון שכל סוג של דלת בטיחות יכול להיות מלווה במבנה קיים אפילו עסקים הממוקמים במוסכים ישנים או בבתי דירות יכולים להנות מהייתרונות שמציעה הגנה זאת.

כמה נקודות שצריך לזכור כאשר משווים דלתות פלדה הן , ככל שהפלדה חזקה יותר כך יהיו בה פחות שקעים והיא תהיה עמידה יותר בפני התעקמות. כמו כן נראה שדלתות מחושלות מציעות הגנה טובה יותר מפני חלודה מאשר דלתות שלא עברו חישול שבהן יש איזורים חשופים גדולים יותר.
מומחים לדלתות אשר דנים מה טוב יותר לצרכי הקונה יכולים להסביר את האחריות על החלקים

אז אמנם יתכן שדלתות ברזל יהיו יקרות יותר מאשר דלתות עץ , אך הייתרונות בהחלט שווים את זה!

עוד: בלוג בטיחות

ישנה תגובה אחת על “דלתות , רב בריח , פלדלת

  1. ןאני אומר שדלת פלדלת אצלי נפרצה תוך 20 שניות וזאת אני יודע מכיוון שיש גלאי מחוץ לדלת

כתיבת תגובה