דרושים בחו"ל

אחוז היהודים בעולם הוא מזערי, כחמישית האחוז, אבל אחוז היהודים שזכו בפרס נובל הוא קרוב ל-25% מכלל הזוכים.  עם זה, רובם הגדול של היהודים שבלטו בגאונותם, לא חיו כלל בישראל. מסקנה? יהודים נעשים חכמים יותר בחו"ל , ו… אין נביא בעירו. הסיבה לכך אינה ברורה, אולי בארץ ישראל טרודים היהודים בגלל עניינים טריטוריאליים, ואילו בחו"ל הם פנויים לחשוב מתוך מלוא הפוטנציאל הגנטי שלהם, ואולי גם מרגישים שעליהם להצדיק את קיומם בגולה. האם יהודים ישראלים דרושים בחו"ל יותר מאחרים? מהם המקצועות שבהם אנו דרושים בחו"ל והאם מדובר במקצועות או בדבר אחר?

 

תכונות

כן, דרושים בחו"ל הם בעלי תכונות מסוימות ורק אחר כך בעלי מקצועות כאלה ואחרים. התכונה הנחוצה היא חריצות ומוסר עבודה. במקומות רבים בעולם לישראלים תדמית שלילית. מחפף? תכונה ישראלית זאת אינה מבוקשת בחו"ל. לעומת זה, החוצפה הישראלית היא תכונה רעה וטובה גם יחד. החוצפה מביאה עִמה גם יוזמה וכושר אלתור האופייניים לישראלים ולכן יכולת בפתרון בעיות. ומהם המקצועות? דרושים בחו"ל בעלי המקצועות האלה:

 

דרושים בחו"ל מאבטחים

סט מקצועות האבטחה הוא תחום ייחודי לישראלים בזכות המקצועות שקנו להם בצבא: מאבטחים לאבטחת אישים ולאבטחת ספינות, מדריכי ירי, מפקדי ספינות, מדריכי לוחמה בטרור, מדריכי צניחה, מדריכי לחימה אווירית וכדומה. מקצועות אלה דרושים בארה"ב, בדרום אמריקה, במזרח הרחוק ובאפריקה.

אומנוֹת

אופר ישראלית דרושה למשפחות אמידות בחו"ל הרוצות שילדיהן ילמדו עברית וגם יספגו משהו מן החום האנושי הישראלי. במודעות דרושים בחו"ל תתמצאי עבודה כזאת בארה"ב, באנגליה, בעוד ארצות אירופה ובארצות מפותחות בדרום אמריקה, ארגנטינה למשל.

דרושים בחו"ל מתכנתים

מתכנתים טובים יכולים למצוא עבודה בחו"ל. ניסיון של שנתיים עד חמש מספיק בדרך כלל. למה? ניסיון רב מזה מייקר את עלותך אצל המעסיק.

רופאים ובעלי מקצועות פרה רפואיים

פשוט מקצוע נחוץ. העולם צריך ריפוי. בכמה מדינות תתקבלו לעבודה זו בשכר יאה ובארגונים הפעילים להטבת שלום העולם יהיה השכר זעום. מתנדבים –  תתקבלו בוודאי.

דרושים בחו"ל מנהלי פרויקטים

אלה נדרשים לניהול פרויקטים בארצות מתפתחות בכל התחומים, בייחוד לפיתוח ותפעול במקצועות ההיי טק. מנהלים ישראליים ניחנו ביכולת תכנון וגמישות. כשצריך פתרון הם מפגינים התאמה מרבית למצב, לא מקובעים ולא נתקעים.  אחת הארצות שתבקש אתכם בתחום זה היא הודו.

מהנדסים והנדסאים

ובעלי ידע מקצועי בתחומי האנרגיה הסולארית, הלייזר וכן מהנדסים בתחומי האלקטרוניקה והבנייה דרושים למדינות מתפתחות. גם הנדסאים, טכנאים ומודדים בתחומים אלה ימצאו עבודה בחו"ל. לא בנאים. מה שנחוץ הוא הידע המקצועי.

דרושים בחו"ל יזמים

אם אתם קבלנים או בעלי אופי יזמי תוכלו למצוא מקומות לפתח אותם במזרח אירופה, ביבשת הדרומית והתיכונה של אמריקה ובאפריקה.

חקלאים ואגרונומים

דרושים מנהלי חוות חקלאיות ובעלי ידע חקלאי לכל המקומות שבהם עבודת החקלאות עדיין נעשית בשיטות של פעם: ידנית. הביאו עמכם את הידע (אולי גם את המכשור החדיש?) ותוכלו לעבוד במדינות מתפתחות.

מדריכים לענף התיירות

מדריכי צלילה מבוקשים לאתרי תיירות ימיים בעולם. מדריכי טיולים ישראלים דרושים בחו"ל משום שהם הרפתקניים יותר, יודעים להסתדר תמיד והם בעלי קשרים בכל מקום. והסיבה העיקרית היא: התיירים הישראליים בעולם הם רבים והם נמשכים אל מדריכים ישראליים. כוח החבירה של הישראלים הוא עצום ואף חריג יחסית לתכונה זו בעמים אחרים. הוכחה? הראו לי עוד מדינה בעולם שתשחרר מאות מחבלים תמורת גופה של חייל יקר אחד.

מתרגמים

האינטרנט עשה אותנו למקום בלא גבולות, המידע חייב לחלחל מארץ לארץ גם לצורכי מסחר. תעשיות במערב עברו למזרח. אוכלוסים מהגרים מגוש לגוש. צריך תרגום של ידע לצורך עבודה ולימודים. יכולים לתרגם מאנגלית לסינית או ההיפך? רוסית-סינית? אנגלית-ספרדית-הינדית?

דרושים בחו"ל מורים

מורים לעברית דרושים ברוסיה ובארצות חבר העמים וגם שליחי עלייה לאותו צורך: סיוע ליהודים הדרושים בישראל. גם מורים ליהדות ולתורת ישראל וארץ ישראל. גם חזנים ורבנים דרושים בקהילות היהודיות בעולם אם להשכנת כשרות ואם ללימוד בני מצווה לקראת עלייתם לתורה. הגיוני לשער, בהמשך לסעיף "מתרגמים" שמורים לשפות דרושים בחו"ל: מורים לאנגלית בסין ומורים לסינית בארה"ב.

כלכלנים יועצים

הופעתם של חתני פרס נובל היהודיים ברשימת הזוכים בולטת מאוד בתחום הכלכלה. ייעוץ כלכלי מישראלים נדרש בדרום אמריקה ובמקומות שונים בעולם ולא אציין ארצות מן החשש להחטיא.

חוקרים ודוקטורנטים

אוניברסיטאות בעולם מייעדות מלגות למוכשרים שבכם.  גם באוסטרליה.

דרושים בחו"ל  מוכרנים

למוצרים ישראליים מובהקים כמוצרי ים המלח דרושים בחו"ל עובדים למכירת המוצרים בעגלות. החברה המעסיקה החליטה להשקיע בהון אנושי ישראלי למכירה ישירה לעוברים ושבים במרכזי קניות, במקום בפרסום. כי לישראלים יש עוד תכונה טובה: הם חברותיים ומתקשרים ודבר לא עומד בדרכם כאשר מדובר ביצירת קשר.  פטפטנים אנחנו וגם די נחמדים, מתברר. וזה חיוני לכל עבודה בחו"ל שהיא.