דרושים לספרד

עבודה בספרד כדאית כי הספרדים נחשבים לעם חם, מלא התלהבות ובעלי טמפרמנט גבוה, ממש כמו הישראלים. לפיכך, דרושים לספרד עובדים אנרגטיים, שיוכלו להתחבר לרוח המקומית ולהסתחבק עם הקהל המקומי. היחס לזרים בספרד אוהד ומקבל, ואפילו ענייני הגירה אינם מטופלים בחומרה רבה. היענות למודעות עובדים דרושים לספרד תגלה בפניכם עולם כיפי, צבעוני ועשיר שבו תוכלו לעבוד וליהנות בעת ובעונה אחת.

 מבט קצר בלוחות עבודות בחו"ל הנמצאים ברחבי האינטרנט מגלה כי מודעות דרושים לספרד תופסות חלק נכבד מהצע העבודות הכללי באירופה. ייתכן כי הסיבה לכך היא התיירים הרבים הפוקדים את המדינה, שמכניסים לעובדים המקומיים כסף רב וקונים כחלק מהנאת הטיול. גם הכלכלה של ספרד, הנחשבת בשנים האחרונות לאחת היציבות באירופה על אף המשבר, תורמת לא מעט לריבוי מודעות דרושים לספרד, וכך גם העובדה כי מדובר במדינה מרתקת מבחינת התרבות, חיי הלילה, האטרקציות לתיירים, הצע המסעדות ועוד. אפשרויות ההכנסה הגבוהות בולטות במיוחד נוכח העובדה כי ספרד זולה ביחס למדינות אחרות באירופה, כך שעובדים בספרד אינם נדרשים להוציא סכומים גבוהים במיוחד על אוכל, שכר דירה וחשבונות.  

 מודעות המבשרות על הצעות עבודה בספרד החלו להופיע בארץ לפני כמה שנים. עד אז ניתן היה למצוא עובדים ישראלים במדינה, אולם אלו היו ברובם עובדים מקצועיים שהיגרו לספרד באורח קבע או עובדים שעשו רילוקיישן. מודעות הדרושים החדשות של עבודה בחו"ל, לעומת זאת, התמקדו בעיקר בקהל הצעיר, והתייחסו בעיקר לדרושים בספרד בתחום המכירות. כמו בכל מדינה תיירותית, פוטנציאל המכירות בספרד גדל פלאים בעונה התיירותית החמה – סביבות יולי-אוגוסט. לפיכך, בתקופה זו דרושים לספרד עובדים רבים אף יותר מכרגיל, והחברות המעסיקות מוכנות להציע תנאים נדיבים לעובדים בעלי ניסיון, או עם פוטנציאל גבוה, על מנת למשוך אתם לעבודה . עוד עונה טובה של דרושים לספרד היא זמן חג המולד, שבספרד נמשכת 6 ימים אחרי שאר העולם בשל חג לאומי. עיקר העבודות בספרד מציעות עבודה לצעירים במכירת מוצרי ים המלח בעגלות. עם זאת, לא מדובר בתחום בלעדי וניתן למצוא בספרד גם עגלות למכירת מוצרי שיער, אביזרי אופנה ועוד. יש בספרד לא מעט מרכזי קניות גדולים והומים, כך שלא חסרים מקומות בהם ניתן לבצע מכירות בסכומים נאים. עוד תחום שבו דרושים עובדים לא מעטים לספרד הוא ציורי השמן, המתבסס על מכירה בין הבתים בשכונות היוקרה של הערים. בעוד שלעבודה במכירת ציורי שמן דרושים לספרד בעיקר עובדים יכולת ניהול שיחה קלילה בספרדית, בעת עבודה בעגלות אין צורך מיוחד בידיעת השפה מראש. מובן שידיעה של כמה מילים יכולה לסייע, אולם כיוון שהשפה הנדרשת בעבודה זו מעטה יותר ניתן ללמוד אותה בקלות תוך שבוע או שבועיים.

 רבים מן הספרדים אינם דוברים אנגלית, כך שבמודעות דרושים לספרד ניתן למצוא לרוב סעיף המודיע על עדיפות לדוברי השפה. עם זאת, בחלק ניכר מן העבודות קהל היעד העיקרי הם התיירים דוברי האנגלית, כך שאין לכך חשיבות רבה. הדבר נכון גם, ואולי אף יותר, כשמדובר בהצעות עבודה בספרד שאינן נוגעות למכירה. דוגמה לעבודות כאלו הן אבטחה, שמירה על ילדים ועבודה במסעדות או פאבים. אם אתם שולטים היטב באנגלית ובספרדית דעו כי דרושים לספרד לא מעט מתרגמים למשרדים שונים, ותוכלו לנצל את כישורי השפה שלכם לטובת העניין.