האם חברה זרה בקפריסין יכולה לרכוש נדל"ן בירושלים?

לאחרונה כולנו התוודענו לכוונתו של המיליונר הפלסטיני "אל- מסרי" לרכוש חלק משונת נוף ציון בירושלים ע"י חברה בקפריסין שהוא אחד מבעליה.

העניין עורר לחץ גדול בגורמים ימניים שפחדו מהתחלה של "השתלטות" אפשרית של פלסטינים על נכסי נדל"ן בבירה הישראלית. אך עכשיו מתברר שטעות קטנה שנעשתה בזמן הקמת החברה בקפריסין, עלולה לעלות לאל-מסרי ביוקר (מבחינתו).

לאחרונה התברר למשטרה ולמטה המודיעין ברשות, כי חברת TECHSAL שבבעלות חברה נוספת שבשליטת אל-מסרי שאיתה הוא מתכנן לבצע את הרכישות בירושלים, הצהירה בתזכיר החברה שלה כי היא מתכננת לעסוק בסקרי דעת קהל ובחקר שווקים. מכיוון שחברות בקפריסין כפופות לחוק הקפריסאי המאפשר לחברות זרות ומקומיות לעסוק רק בתחום שהצהירו בו הם מתכננים לעסוק, חברת TECHSAL אינה יכולה לעסוק בנדל"ן בחו"ל כולל ישראל.

אמנם חברות זרות משתמשות בפלטפורמת חברות האופשור שלהם לבצע פעילות עסקית בישראל (רבים לא רוצים לערב את שם חברתם עם פעילות בישראל לכן הן מקימים חברות זרות במקלטי מס או בקפריסין), אך במקרה זה, המגבלה שהוטלה על החברה הקפריסאית של אל -מסרי, יכולה לעמוד לו לרועץ.

להלן עוד סיבה שמדגישה מדוע כדאי להשתמש בשירותי מומחים להקמת חברות זרות בחו"ל ולא להסתמך על משרד רו"ח כללי שיבצע עבודה של אנשים המבינים במקצוע.

קומפני אקספרס

קומפני אקספרס ישראל, הסניף הישראלי של חברה בין לאומית עם סניפים ברחבי העולם ומתמחה בהקמת חברות וחשבונות בנק בחו"ל.

כתיבת תגובה