האם נשים אכן משלמות פחות לביטוח רכב?

עלות ביטוח לרכב גבוהה וזו נקבעת על בסיס מספר גורמים כללים וכן על בסיס חוקי חברות הביטוח השונות. אחד הגורמים הוא לפעמים מין הנהג/ת. לעיתים נראה שנשים צעירות זכאיות לרכוש ביטוח רכב זול יותר מגברים בני גילם.

ראשית, עליכם לזכור שמאחורי קביעת עלות פוליסות הביטוח, נלקח בחשבון העניין שהחברה צריכה לעמוד בהחזר התביעות שיוגשו.זה נכלל כפקטור ה"סיכון" וככל שחברת הביטוח רואה בנהג סיכון גבוה יותר, כך גובה הפרמייה יהיה גבוה יותר. חלק מהחברות אף לא יסכימו לבטח נהגים מסויימים בשל ה"סיכון" הגבוה.

כיום הרבה גורמים יכולים להשפיע על ה"סיכון", כגון סוג הרכב (ג'סטי לעומת וללוו), גיל הנהג (נהגים צעירים פחות מנוסים וכן הסבירות שהם יהיו מעורבים בתאונת דרכים- גבוה יותר), גובה הקילומטראז' שאתם גומעים מידי חודש (נסיעה למקום העבודה במרחק של 50 ק"מ לכיוון, גורר אחריו סיכון גבוה יותר להיות מעורבים בתאונות דרכים, לעומת נהגים המשתמשים ברכביהם רק בסופי שבוע) כל זאת ועוד מבוססים על סטטיסטיקות שבוצעו.

כפי שמשתמע מהסטטיסטיקות, נשים צעירות נוטות להיות מעורבות פחות בתאונות דרכים ואם הן כבר מעורבות באחת, הנזק הנגרם הוא מזערי ולא יקר.יתכן וזה נובע מהעובדה שנהגים צעירים הם אגרסיבים יותר. כמו כן, נראה שגברים עוברים על יותר חוקי תעבורה. בין אם אלו נכונים או לא, חברות הביטוח לוקחות זאת בחשבון ולא מעט יציעו פרמיות זולות יותר לנהגות צעירות מאשר לנהגים צעירים.

אם כך איך אתם הגברים מוודאים שאתם מקבלים את הפרמייה הנמוכה ביותר עבור ביטוח רכב ? ראשית אתם צריכים להשתדל לשמור על "עבר" ללא תאונות. ובין אם אתה גבר או שאת אישה, אחת הדרכים הטובות ביותר לחסוך כסף על ביטוח רכב, היא לעשות סקר שוק לפני שאתם רוכשים פוליסה. זאת מהסיבה שלחברה יש הגדרות משלה והיא משכללת את הפרמיות לפי שיקולים אחרים ומכאן הצעות הפוליסות יכולות להיות מאוד שונות האחת מהשנייה. מומלץ מאוד שתקבלו לפחות שלושה סוגי הצעות על מנת, שתוכלו להשוות בינהן. שימו לב, כי דרך האינטרנט תוכלו לעשות השוואה זאת בדקות ספורות, עוד מידע תמצאו כאן ביטוח מקיף

ישנה תגובה אחת על “האם נשים אכן משלמות פחות לביטוח רכב?

  1. פינגבאק: האם נשים אכן משלמות פחות לביטוח רכב?» ביטוח רכב

כתיבת תגובה