הגדלת חזה

מטבע בריאתם גברים רוצים להיראות גבריים ונשים רוצות להיראות נשיות.  אחד הביטויים המובהקים ביותר לנשיות הוא החזה, כלומר השדיים. האיברים המיניקים עטורי הפטמות מסמלים נתינה ונדיבות, הכלה והאכלה. הם זכו לכינויים בלי סוף: צימוקים לעומת הרים וגבעות, רימונים, מלונים, אשכוליות, דדים, גבשושיות התאווה, תאומים, שני עופרים, ועוד.

 

הלבטים בניתוח הגדלת חזה

אם זהו בן זוגך הדוחף אותך לניתוח הגדלת חזה, שקלי פעמיים: פעם אם להחליף אותו ופעם אם להגדיל את חזך. נשיות וגבריות הן הרגשות סובייקטיביות ולא כל אישה צריכה שדיים גדולים כדי להרגיש נשית.  אם את באמת סבורה כי נשים נשיות אינן אמורות להיות שטוחות חזה אלא מצוידות פרונטאלית, ואינך מעוניינת בטיפול פסיכולוגי להעמקת נשיותך מבפנים, תוכלי לעבור ניתוח, שאינו מן הקשים או המסובכים ברפואה הפלסטית: הגדלת חזה. ויותר מזה: תוכלי גם לבחור את צורתו ואת גודלו. הרפואה הפלסטית מתקדמת ומתפתחת כשנה בשנה ומציגה ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים חדישים. הגדלת חזה היא אחד הניתוחים המבוקשים ביותר בעולם, הוא נעשה במרפאות הפלסטיקה באלפי נשים, ואין כמעט מנתח פלסטי שלא התנסה בו. גם השתלים כיום טובים יותר ועמידים יותר משהיו בעבר.

 

הגדלת חזה  ומשמעותה הרפואית

בניתוח הגדלת חזה, לעומת בהקטנת חזה המסובך, אין הרבה צלקות וסיכונים. הניתוח אינו מעודד את סרטן השד ולמעשה אין כל קשר ביניהם. השתל מפריע מעט לבדיקת ממוגרפיה אבל אפשר לבדוק את השד במישוש, משום שהשתל להגדלה מוכנס בחלק האחורי של השד, מאחורי בלוטת השד, מתחת לשריר בית החזה או מעליו, לפי שיקולו של המנתח.  ניתוח הגדלת חזה הוא טיפול רפואי ולכן חשוב לערוך כמה בדיקות לפניו ולגלות לרופא את כל מה שקשור לבריאותך: רגישות לחומרים, לחץ דם וכדומה.

 

סוגי הניתוחים

אם קבע הרופא שאת מתאימה לעבור ניתוח פלסטי לצורך הגדלת חזה, תוכלי לבחור מתוך היוועצות עִמו את מיקומו של החתך שדרכו יוכנס השתל. המקומות שדרכם אפשר להכניס את השתל הם: היקפה התחתון של עטרת הפטמה,  מקום שעלול להפריע להנקה.  מקום אחר הוא הקפל של השד, וזה אינו מפריע להנקה. הוא גם המקובל ביותר והמועדף ביותר, למרות הצלקת בקפל.  ומקום אחר הוא בית השחי, אבל ממילא כמעט לא ימליצו לך עליו מחמת חסרונותיו האסתטיים.

סוגי שתלים

יש שלושה סוגים של גופים בניתוח הגדלת חזה. האחד הוא שתל בעל צפיפות ג'ל גבוהה לקבלת מראה עגול, בולט וחצוף. שתל אחר הוא בעל צפיפות ג'ל נמוכה. גם הוא עגול אבל רך יותר ומגעו טבעי יותר. ושתל אנטומי אשר כשמו הוא, בעל מראה טבעי, כשל טיפה. בשתלים האנטומיים יש תת סוגים ודגמים שהמנתח יתאים עבורך מתוך דו שיח ביניכם לפני הניתוח.

 

ההליך הטיפולי

תקבלי אנטיביוטיקה כדי לסייע לגוף להתמודד עם השתלת הגופים הזרים שיוכנסו אליו וכדי למנוע זיהומים. ברוב המקרים הניתוח נעשה בהרדמה מלאה, אם כי אפשרי גם בהרדמה מקומית עם טשטוש חזק. הגדלת חזה נעשית בתוך שעתיים. חותכים, מכניסים, תופרים.

 

אחרי הגדלת חזה

כעבור כמה שעות יותר לך ללכת הביתה. מנתח פלסטי ימליץ בד"כ על מקלחת כעבור עשרים וארבע שעות. בלילות הראשונים יש לישון על הגב ומומלץ להמשיך בשינה על הגב במשך כמה שבועות. יש ללבוש חזיית ספורט במשך חודש כל הזמן, גם בשינה. הנפיחות ותחושת הקשיות תצטמצם בתוך שלושה חודשים ובדרך כלל תחלוף בתוך שנה. תופעה זו, עוצמתה ומשך הזמן שלה, שונה ממנותחת אחת לאחרת. התקשות כרונית היא סיבוך "קל", תחושתי ולא מצריך טיפול. אולי עיסוי ישפר את התחושה ויסב רכות. אם תרמת את תרומתך לסטטיסטיקה כדי להיות אחת משמונה מאות נשים שחל אצלן סיבוך רציני, תחזרי לביצוע ניתוח להוצאת השתל. הצלקת, מתחת לשד בדרך כלל, תחלים אט אט. אפשר לטפל בצלקת באמצעות חבישות סיליקון או בשיטה אחרת.  ואם ישאלו אותך מה שלום הדוֹדים, עלייך להבין כי הביטוי נובע מן השירה הארוטית במקורות: "מה יפו דודייך". ככלות הכול עשית הגדלת חזה.