הגיע הזמן לכלב חדש?


הגיע הזמן לכלב חדש? אימצתם גור ועכשיו אתם רוצים לגלות כיצד לטפל בו ולאלפו? הבחירה לרכוש או לאמץ כלב היא צעד גדול ומומלץ שלא תתבסס רק משום חיבה לבע"ח. מחפשים פרטים בנושא מלונה לכלב? רוצים למצוא קולר נגד נביחות? במאמר זה תקבלו כמה עצות מתחום הכלבים:

וודאו שאתם אכן בשלים להכניס כלב לחייכם, הן מבחינת התמורה שהדבר יביא בחייכם ובלו"ז שלכם, והן מבחינת ההוצאות. משמעותו של כלב בבית טיולים בוקר וערב, מזון מיוחד, ונתינת תשומת לב.

בנוסף לכך, אימוץ כלב כרוך בהוצאות קטנות וגדולות, ארעיות וקבועות, לווטרינר, תכשירים, מזון, אילוף ותרופות במקרה מחלה. אם אתם לא בטוחים שאתם מוכנים להתמודד עם זה, מומלץ מאד שתחסכו מכלבכם ומעצמכם את האכזבה המיותרת ותוותרו על אימוץ כלב לשנים הקרובות.

העדיפו תמיד כלב ממכלאה ולא כלב ממגדל כלבים – בעל חיים ממגדל פרטי תמיד מקבל בית, בשעה שכלביות עמוסות בשלל כלבים נטושים מקסימים. לא מעט מכלאות מרדימות את הכלבים אשר נמצאים במקום לאחר פרק זמן מסוים, וגם כלביות הומאניות שלא מוכנות לבחור לפעול בצורה הזו כמעט ואינן מסוגלות לתת למרבית הכלבים טיפול צמוד בגלל העומס. אימוץ מכלבייה יאפשר לכם להביא הביתה כלב מושלם מתוך מבחר עצום ובנוסף, כלב מכלביה יתן לכם אהבה אינסופית ולנצח יהיה אסיר תודה על העובדה שהענקתם לו חיים.

מעורב או גזעי? אמנם כלבים גזעיים נותנים לנו יוקרה מסויימת, מעורבים הם בד"כ חכמים יותר, נוטים להיות בעלי חיים יותר ארוכים ונוטים לסבול פחות מבעיות גופניות.

הבאתם כלב הביתה? לא להזניח את החינוך המלא שלו. כלב שעבר אילוף טוב הוא כלב בריא, ובמידה והוא מאוזן, גם לבעלים נוח ונעים יותר לחלוק את סביבת המגורים.

רוצים לקרוא על פנסיון לכלבים? חפשו באתר www.liberation.org.il/, שמציע את כל המידע על כלבים, אופני טיפול בהם, טיפים שימושיים, ואינפורמציה בנושא מומחים לוטרינריה, מאמני כלבים, צעצועים ומזון.

כתיבת תגובה