הכנת עמוד Like בפייסבוק

יצירת עמוד חדש בפייסבוק
אתר פייסבוק מאפשר למשתמשיו ליצור עמודים חדשים, לכל עמוד יש נושא מסויים, עמוד יכול להיות עבור: בית-עסק, מותג, מוצר, ארגון ללא מטרת-רווח, אומן, להקה או דמות ציבורית. את העמוד יכולה ליצור חברה העוסקת בתחום פיתוח אפליקציות לפייסבוק או כל חבר אחר בפייסבוק, לאחר יצירת העמוד אפשר לערוך אותו ולבצע בו שינויים. בכל עמוד קיימת קבוצת לשוניות בחלק העליון. כל לשונית היא מסוג מסויים וקיים בה תוכן שונה. סוגי לשוניות לדוגמא: אירועים, לוח-הודעות, קישורים, ביקורות, וידאו, ולשונית FBML.
לשונית FBML היא לשונית אשר מכילה קוד בשפת FBML – Facebook Markup Language. שפת FBML היא שפת תגיות דומה ל-HTML. התגיות בשפת FBML משוייכות למערכת פייסבוק, לדוגמא תג FBML יכול להציג את שם המשתמש של הגולש באתר פייסבוק, אין תג HTML שיבצע זאת.

מהו עמוד Like?
ההגדרה של עמוד Like בפייסבוק היא לשונית FBML שמופיעה בתוך עמוד פייסבוק. בקוד ה-FBML של הלשונית מבוצעת הבדיקה האם הגולש שצופה בלשונית ביצע Like לעמוד. במידה וכן אז מוצג לגולש תוכן מסויים, במידה ולא אז מוצג לגולש תוכן אחר (לדוגמא: תמונה שבה כתוב שעל הגולש ללחוץ על כפתור Like כדי שהתוכן יהיה נגיש). במשפט אחד, 'עמוד Like' היא לשונית מסוג FBML שמכילה תוכן מסויים, המוצג לגולש רק במידה וביצע Like לעמוד. לשונית FBML נמצאת בתוך עמוד קיים בשונה מהתחום של אפליקציות לפייסבוק שהן נמצאות בעמוד משלהן.

הצגת תוכן רק לגולשים שביצעו Like
השלב הראשון הוא לערוך את העמוד בפייסבוק, לאחר מכן ליצור לשונית מסוג FBML, להגדיר כותרת ללשונית ובקוד ה-FBML להשתמש בתגיות: <fb:visible-to-connection> ו- <fb:else>
קוד ה-FBML שיוגדר בתוך <fb:visible-to-connection> יוצג רק במידה והגולש ביצע Like לעמוד. בתוך תגית זו אפשר להגדיר תמונה עם קישור או קובץ פלאש (שלא יוצגו למי שלא ביצע Like לעמוד).
באמצעות שימוש בתגית <fb:else> בתוך התגית <fb:visible-to-connection> בצורה הבאה:
<fb:visible-to-connection> … <fb:else> … </fb:visible-to-connection>
יהיה אפשר להגדיר תוכן שיוצג למי שעדיין לא ביצע Like לעמוד, כמו למשל תמונה עם הכיתוב: 'לחץ על Like'

אלעד

המאמר נכתב ע"י אלעד כהן - מתכנת פלאש בחברת GAME DEV LTD.

כתיבת תגובה