הסיכונים בניתוח הגדלת חזה

יותר ויותר נשים מבצעות בשנים האחרונות ניתוחי הגדלת שדיים, כשלכולן תמיד נמסר מידע בנוגע למספר סיכונים הקשורים לפרוצדורות השונות של הליכים פלסטיים אלה. רוב המידע בדבר הסיכון של ההליך נמסר לנשים על ידי הרופא בשעת הגעה לקליניקה. בשלב זה, דבר כמו סיכונים לא מאוד מעניינים את מי שכבר חסכה את הכסף והחליטה שהיא רוצה ללכת על פרוצדורה כלשהיא של הגדלת שדיים. מחשבה מקדימה, וקריאת אינפורמציה רפואית מהימנה ורשמית היא הדרך הטובה ביותר לדעת האם את רוצה לקחת על עצמך סיכונים אלו הכרוכים בניתוחי הגדלת חזה כמו ניתוח הגדלה בשילוב של הרמת חזה.

 

מומלץ מאוד לנסות למצוא כמה שיותר מידע מסוג זה עוד כשהרעיון דוגר ובשלביו הראשונים. כאשר את כבר החלטית, קשה מאוד להניע אותך מרצונך. ההתלבטות בינך לבין עצמך עשויה להיות מאוד קשה. על מנת לשמור על שיקולים רציונאליים ואיתנים, כאמור כדאי להתייחס לצד הפחות "זוהר" או "יפה" של התהליך. הסיכונים צריכים להיות ברורים לך ועלייך להבין מה הם בדיוק אומרים, מהי שכיחותם, ואיך כדאי להתייחס אליהם. מאמרים כמו מאמר זה יכולים להוות הקדמה מצוינת לשיקולך, אך שום דבר לא מחליף את מעמדו של רופא משפחה, אשר יהיה בלתי מוטה לעבר המלצה אל עבר ניתוח שכזה.

 

סיכונים בהליך הגדלת שדיים

 

ניתן להגדיר את הסיכונים תחת שתי קטגוריות שונות. סיכון אסתטי וסיכון בריאותי. הסיכון האסתטי מתגלם דרך מספר גילומים שונים. רוב אם לא כל השתלים אינם מחזיקים מעמד תקופות חיים שלמות, ובשלב מסוים מאבדים את צורתם או מתפוצצים. רובם לאחר מספר שנים, אך גם ישנם מקרים בהם זה קורה מספר חודשים לאחר הניתוח. מיותר לציין שבמקרים אלו אין החזה נראה כפי שקיוותה המנותחת. יש לקחת את הפרט הזה בחשבון אם את מעוניינת בניתוח הגדלת שדיים. במקרים מסוימים השתלים גורמים לזיהומים ואינפקציות, דברים אשר מצריכים טיפול רפואי מיידי ואת הוצאתם של השתלים. טיפול רפואי יצטרך להינתן גם במקרים בהם מתרחשת התנקזות של דם. במקרים קיצוניים ונדירים בהחלט, במצב בו העור התרפא באיטיות ישנה סכנה שהשתלים עצמם יבקעו דרך העור. כמו כן, ניתוח הגדלת שדיים שכשל יכול לשנות את הסנציה שאת רגילה אליה בפטמות ובשדיים. סיכונים אלו קיימים  ואינם מתבטלים אף על פי שעולה כי הם נשמעים כחלק מתסריט של סרט אימה קיצוני ומבחיל. כן, הדבר נשמע מופרך אך יחד עם זאת הוא אמיתי וממשי ביותר. בכל אחד מהמקרים בהם דנו. יש מידה שונה של סכנה, חלקם כפי שנאמר מסוכנים ברמה האסתטית, כלומר סיכון של המטרה אליה ניתוח הגדלת שדיים מכוון מלכתחילה, אך עם זאת איננו מהווה איזשהוא איום בריאותי או רפואי. מצד שני הסכנות הבריאותיות, אף על פי שנשמעות מופרכות, והן אכן נדירות יותר מהסכנות האסתטיות מתרחשות ומתועדות על ידי איגודים רפואיים שונים ברחבי העולם. אין להתייחס לדבר בהפטרה או בקלות דעת.

 

לסיכום, אם את עדיין בשלבי ההתלבטות בקשר לניתוח הגדלת שדיים, עלייך לבצע עבודה מחקרית בדבר הסיכונים הפוטנציאליים העלולים להופיע לאחר הפרוצדורה ויפה שעה אחת קודם.