הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר מתאימה לרוב ליקויי הראיה הנפוצים: קוצר רואי, רוחק רואי וצילינדר (אסטיגמציה) ומיועדת לטווח גילאים רחב יחסית, כל עוד מדובר במטופלים בריאים שאינם סובלים ממחלות בעין, ברשתית או בקרנית. הטיפול מבוצע במגוון מרפאות, ופרסומים רבים מופיעים בעיתונות וברשת מטעם מכונים ומרפאות שונות, שמציעות הסרת משקפיים בלייזר במחירים אטרקטיביים ובתנאי תשלום נוחים. עומס המידע והאפשרויות עלול להביא הרבה פעמים למצב של בלבול מוגבר, ובמקרים מסויימים אף לגרום לדחייה של ההחלטה החשובה. למעשה, כאשר מדובר על הסרת משקפיים בלייזר החלטה ספונטנית עלולה להיות בלתי אחראית.

הסרת משקפיים בלייזר מכל ההבטים

בין אלו שעדיין לא החליטו האם ברצונם לבצע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, ההתלבטות העיקרית קשורה בשאלת הסיכון מול האפשרות לאיכות חיים טובה יותר. התלבטויות משניות נוגעות למחיר. הפחד מסיכונים וסיבוכים הוא לעתים מוצדק ולעתים מוגזם, וקשור הרבה פעמים בחוסר במידע. כיוון שקיימות מספר טכניקות לביצוע הסרת משקפיים, טווח הסיכון משתנה מאחת לאחת ותלוי מאוד בנתוני המטופל. בדרך כלל, רופאים המבצעים הסרת משקפיים בלייזר נוהגים להתאים את הטכניקה למטופלים לנתוני הקרנית, העין, מידת היובש בעין ומצב בריאותי כללי  כך שמידת הסיכון יורדת משמעותית.

מהצד השני, הסיכוי לשיפור מיידי כמעט באיכות החיים הוא גבוה. בקרב מועמדים המתאימים לביצוע הסרת משקפיים בלייזר קיימת פגיעה יומיומית באיכות החיים ומגבלות בחופש התנועה וביכולת לבצע מעשים ספונטניים. רבים ממרכיבי המשקפיים והעדשות תלויים באביזרי הראייה, המגבילים אותם באפשרות לשחות בבריכה למשל, וכל יציאה לדייט או לבילוי כרוכה  בהכנות מוקדמות. עבור נשים ובחורות, לבישת עדשות עשויה לגרום הרבה פעמים, בשילוב עם איפור, לרגישות מוגברת בעיניים כך שכל שינוי במזג האוויר, בסוג האיפור וכל פאב מעושן עלולים להזמין צרות. כאבים, רגישות ועיניים דומעות מסיימים הרבה פעמים את הערב עוד לפני שהגיע לשיא.

הכנה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר

אלא שגם מי שכבר החליט, שהפיתרון הטוב ביותר עבורו הוא הסרת משקפיים, עלול להתלבט עדיין. בחירת מרפאה, רופא וטכניקה היא לא בחירה קלה, ואיסוף המידע המוקדם, שנועד להכין לקראת ההליך מבחינה פיזית ונפשית, גם הוא לא פשוט. קיימים אתרים רבים המציעים חומר הסברה, אלא שהרבה פעמים מדובר בחומר פרסומי ובאתר שנועד לקדם את בעליו, שהוא רופא או מרפאה כזאת או אחרת. בנוסף, קיים מספר נמוך יותר של אתרים המציעים מידע אובייקטיבי ונייטרלי על הסרת משקפיים בלייזר  מידע שלא נועד לקדם מרפאה או מכון מסויימים, אלא מותאם לשאלות שעולות במרכיבי משקפיים ועדשות המעוניינים לעבור את ההליך, ולחששות הקשורים בו. האיתור של מקורות מידע מהימנים הוא לא פשוט, ודורש השקעת זמן, וקריאה ממושכת באינטרנט שעלולה בעצמה לעייף את העיניים. ובכל זאת, איסוף מידע מוקדם הוא חיוני עבור כל מי שמעוניין לעבור הסרת משקפיים בלייזר. בין אם איסוף המידע נעשה דרך פגישות ייעוץ מרובות עם כמה וכמה מכונים, ובין אם הוא נעשה על ידי קריאה מסיבית ולימוד העניין, מדובר בתהליך שמכין את האדם לקראת הליך פשוט יחסית, שעשוי לשנות את חייו, אבל דורש אומץ, נחישות והחלטות נכונות בכל הנוגע למרפאה או למכון, המבצעים הסרת משקפיים בלייזר.