הסרת משקפיים לראייה מושלמת

הסרת משקפיים לראייה מושלמת היא היום פעולה לא מסובכת שנמצאת בהישג יד מבחינה פרקטית וכלכלית. עד לא מזמן, המכונים והמרפאות שהתמחו בשיטת הלייזר או בשיטות אחרות הבטיחו הסרת משקפיים אבל בפועל המיכשור לא איפשר לכל אחד להגיע למאה אחוז. התוצאות היו לא פעם כאלו, שאדם שעבר את ההליך לא הצליח להפטר מהמשקפיים אלא החליף מספר גדול במספר קטן יותר, או שבעיית הראייה שלו רק השתפרה במעט. למי שמעוניין להסתובב בלי משקפיים מסיבות אסתטיות או מסיבות של נוחות, מדובר על שינוי לא משמעותי – כל עוד התלות במשקפיים נשארת, הבעיה לא נפתרה. כיום עדיין אין הבטחה של מאה אחוז לכל אחד, אבל שיפור בטכנולוגיות, במיכשור ובטכניקות מאפשר ליותר אנשים להגיע למצב של חוסר תלות מוחלט במשקפיים. גם הדיוק הרב יותר באבחון שקודם להליך מאפשר להגדיל את מספר האנשים שזוכים לבצע את ההליך בהצלחה: אבחון נכון תורם לבחירת הטכניקה המתאימה לכל אחד, למזעור בעיות ותופעות לוואי ולשיפור בסטטיסטיקות, כך שהתוצאות הסופיות הן הסרת משקפיים לראייה מושלמת.

 

 

הסרת משקפיים לראייה מושלמת – למי זה מתאים?

ישנן שיטות רבות לגרום לעין לראות טוב יותר, עד כדי ראייה מושלמת – 6/6. כל מטופל שמעוניין להפטר מהמשקפיים עובר בדיקה מקיפה של העיניים, כדי לבדוק מהי השיטה הטובה ביותר עבורו. רופאי עיניים ומנתחים מנוסים יכולים היום, בזכות היכרות טובה יותר עם הטכניקות ועם השונות בין נתוני העין של המטופלים, להתאים ביתר דיוק את השיטה – למטופל. הסרת משקפיים לראייה מושלמת אפשרית גם לבעלי קרנית דקה, למרות שמדובר הרבה פעמים בהליך שזמן ההחלמה ממנו ממושך יותר לעומת ההליך המקביל שמאפשר ראייה מושלמת, ומתאים לבעלי קרנית עבה. הן המנתחים והן המטופלים, שבעבר היו חסרי ניסיון עם הליך מסוג זה, הגיעו למסקנה שהחלמה ממושכת, שלא כוללת סיכונים מיותרים לעין, היא משתלמת. ברוחק ראיה, קוצר ראיה וצילינדר, אפשר לטפל ולהשיג הסרת משקפיים לראייה מושלמת. אך ישנם עדיין מצבים כגון הבדלי מספר קיצוניים בין העיניים, שאותם קשה לפתור לחלוטין בעזרת הליכי הסרת משקפיים למיניהם. לרוב, ניתוח במצבים כאלה של הבדלי מספר קיצוניים יאפשר ראייה טובה מאוד אבל יצריך תקופת הסתגלות ויעורר בעיה במעבר מהתמקדות באובייקט קרוב לרחוק, ולהיפך.

 

 

טיפולי הסרת משקפיים לראייה מושלמת

הסרת משקפיים לראייה מושלמת אפשרית בזכות מכשור שנכנס למכשירי הלייזר מהדור השלישי והלאה. מדובר על טכנולוגיות קטנות אבל גדולות – כאלה שכל מי שלא מתמצא בלייזר לא ממש מבין למה הן חשובות, וכל מי שמתמצא שואל את עצמו איך לא חשבנו על זה קודם. כזה הוא למשל הפטנט שמאפשר מעקב אחרי תנועות העין, גם אלו המזעריות ביותר, מה שמעלה את הדיוק של קרן הלייזר באחוזים גבוהים. כך ניתן להבטיח יעילות גבוהה יותר של הטיפול, מאחר וההליך של הסרת משקפיים בנוי על עניין הדיוק. למרות המכשור החדשני והשכלולים העקביים בו, עדיין לא ניתן להבטיח לכל אחד הצלחה של מאה אחוז וכדי לברר האם קיים סיכוי להשיג ראייה מושלמת או שמדובר בשיפור משמעותי בראייה יש צורך בבדיקת עיניים מקיפה. כיוון שהעין יכולה להתכוונן על ראיה לרחוק ולקרוב, יש מקרים שבהם ניתן להתאים את העין כך שהראייה תהיה מושלמת רק מקרוב או רק מרחוק – בהתאם לסוג העבודה, ההרגלים והצרכים של כל מטופל. במקרים אחרים תתכן הסרת משקפיים לראייה מושלמת ואופטימלית לרחוק ולקרוב כאחד.