הסרת שיער בלייזר ומהפכה בחשיבה

בעידן מתקדם כשלנו, הרי זה טבעי שגברים, בדיוק כנשים ינצלו את ההתקדמות הטכנולוגית לטיפולי טיפוח ואסתטיקה. אחד ההליכים הנפוצים והמבוקשים ביותר בקרב נשים וגברים כאחד הוא טיפול הסרת שיער בלייזר המפורסם.

עד לפני כשמונה שנים טיפול הסרת שיער הוגבל לשימוש בשעווה, גילוח ושימוש במכונות תולשות שיער.  נשים וטרנסקסואליות שביקשו להסיר שיער עודף מגופן לצמיתות פנו לרוב לאפילציה שהיא מחט חשמלית בה משתמשים כדי להכות את שורש השערה בהבזק חשמלי. הליך כואב למדי. יעיל אך איטי וממושך. 

אין פלא על כך שכאשר לפני שמונה שנים כשצצה המצאת מכשיר הלייזר הראשון "רובי", היא הפכה בן לילה להליך הקוסמטי המבוקש והפופולארי של המילניום. הסרת שיער בלייזר איננה כואבת כאפילציה ומבטיחה חיסול של שיער הגוף מן השורש, כלומר לצמיתות, דבר המבטיח גוף חלק! לראשונה הפכה הסרת שיער לצמיתות לנחלת הכלל. נכון, טיפול הסרת שיער בלייזר איננו זול אך רחוק מקטגוריית המחיר של "לעשירים בלבד".  בנוסף, התברר שגם גברים החלו לחבב את הרעיון. הדבר שתרם לכך היה שגם גבר שביקש לעצמו מראה חלק נרתע מהעיסוק בשעוות וגילוח הגוף. הסרת שיער בלייזר באה כפיתרון חד וחלק תרתי משמע משום שלא גזלה מהגבר שעות רבות מדי שיכלו להיות מוקדשות לפעילותו הגברית. תוך מספר מועט של ביקורים במרפאת קוסמטיקה רפואית נולד מתוך הקוף השעיר עוד לקוח מרוצה. 

התפתחות הגבר המטרוסקסואל

בעשור האחרון נחשפנו למושג חדש המייצג את תופעת המטרוסקסואליות. הגבר המטרוסקסואל הוא גבר עירוני המודע לדימוי החיצוני שלו לרבות בהקשר של אופנה וקוסמטיקה.  מה שנחשב לנחלת ההומוסקסואלים הפך לדימוי גוף גברי חדש שאינו משויך באופן בלעדי להעדפות מיניות אלו או אחרות. הגבר המטופח הרוכש בגדים בעצמו בחנויות אופנתיות ושם לב למותגים ולאופנות המשתנות, מקפיד גם על ההיגיינה האישית שלו הקפדה יתרה ועושה שימוש נרחב בתכשירים קוסמטיים. כשהגבר החדש כבר לא שעיר, או יכול לבחור להיפטר משיער עודף באמצעות טכנולוגיה חדשה שנכנסה לשוק, הרי שטיפוח הגוף הגברי הופך דומה עם הזמן למה שהתרגלנו לחשוב עליו כעל טיפוח נשי.

הגבר המודרני תופס את עיצוב גופו כביטוי סמלי להפגנת שליטה בחייו. כך הזכר מוכיח כי הוא כשיר להתמודד עם אספקטים רבים ומשיקים של החיים ולא כמו פעם שכל מה נדרש היה כבוד וכסף. מהגבר החדש נדרש לא רק להיות המפרנס, אלא גם להיות ייצוגי ולדעת איך להתלבש. מגמה זו גם מראה עלייה במודעות כלפי צרכיהן של נשים מהגברים שלהן. זאת מתוך כבוד לנקודת המבט הנשי הרואה בגוף אסתטי חלק מרכזי בחיים.

השוואה בין הסרת שיער בלייזר לבין שיטות אחרות

טכנולוגיית הסרת שיער בלייזר התפתחה במטרה לתת מענה לשיטות הישנות שלא היו פיתרון מספק מכמה היבטים. שיטת הגילוח הידועה עוד מימי קדם איננה נפטרת מן השיער אלא רק מקצרת אותו באופן זמני ולאחר מכן מעוררת את צמיחתו באופן מאסיבי יותר. טיפול בלייזר הוא ארוך טווח ומבטיח דילול של צמיחת השיער. 

שיטת השעווה יעילה מן הגילוח אבל כואבת יותר מאשר הסרת שיער בלייזר – בייחוד לגברים. הסרת שיער באמצעות מכונות התולשות שערות מהשורש מאפשרת ליהנות מעור חלק למשך מספר שבועות. גם בשיטה זו שיער הגוף מידלל ועם הזמן נוצרות קרחות. הסיכון הרציני בשיטה זו הוא צמיחה הפוכה של שערות ובעלי עור רגיש ישכילו לחפש חלופות. שיטת האפילציה יקרה וכואבת גם לגוף וגם לכיס. הסרת שיער בלייזר איננה זולה יותר בהכרח אולם תובענית פחות מבחינת הזמן והמאמץ הנדרשים.