הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר – למי זה מתאים

הסרת שיער בלייזר הפכה כיום לנחלת הכלל, מאחר והיא מציעה מענה לאנשים רבים הסובלים משיעור יתר באזורי הגוף השונים. בתחילה ,השתמשו בטכניקה זו בעיקר נשים, מאחר והן חשו בנוח יותר מהגברים לפנות לטיפולים אסתטיים, אולם השיטה החלה צוברת אוהדים גם בקרב הקהל הגברי, מאחר והם החלו להפנים כי האסתטיקה הגברית יכולה להרוויח גם היא מטיפולי הסרת שיער. באופן כללי, בשנים האחרונות החלה עלייה גדולה בפונים לשם הסרת שיער בלייזר מקרב שני המינים, חלק מכך נובע מהשיפורים והחידושים שחלו בתחום הסרת השיער המאפשרים לטפל בפונים בעלי נתונים פיזיים שונים. כיום, מלבד הסרת שיער בלייזר, ישנן שיטות נוספות המציעות הסרת שיער לצמיתות, אשר כל אחת מהן באה לענות על הצורך בהסרת שיער המתאימה לנתונים האישיים של כל מטופל. השיטות הנוספות מלבד הסרת שיער בקרן לייזר הינן: הסרת שיער בקרן אינפרא אדום, הסרת שיער בשיטת ,IPL והסרת שיער במחט חשמלית. עם זאת, לפלח אוכלוסייה נרחב, אחת השיטות היעילות בתחום הסרת השיער לטווח ארוך נשארה הסרת שיער בלייזר.

יתרונות וחסרונות של הסרת שיער בלייזר

על אנשים המעוניינים לעבור טיפולי הסרת שיער, ובמיוחד הסרת שיער בלייזר, כדאי לבדוק את מידת התאמתם לכל אחת מהשיטות. טיפול בלייזר מתאים במיוחד לאנשים בעלי גוון שיער כהה ועור בהיר. קרן הלייזר פועלת באורך גל אחד, המזהה את השערות כשהן מנוגדות לגוון עור הגוף. דבר זה חיוני, מאחר והלייזר משתמש בשיער כמוליך חום השורף את שורש השערה ומונע ממנה לצמוח שוב. הטיפול נערך בסדרה של כמה מפגשים שבסיומם השיער אינו צומח שוב ובמידה וחלקו צומח, השערות הינן פלומתיות ובהירות. הסרת שיער בלייזר נחשבת לשיטה המצריכה מספר מועט יותר של טיפולים מאשר שיטות אחרות להסרת שיער, מאחר והחום שפולטת קרן הלייזר חזק ואפקטיבי, והוא משמיד את שורשי השיער ביעילות. הסרת השיער בלייזר יכולה לגרום לאדמומיות ולנפיחות אשר אמורים לרדת כמה שעות לאחר הטיפול. מכשיר הלייזר נדרש להיות מופעל על ידי רופא מוסמך, כדי למזער למינימום את הסיכון לכוויות או לצלקות בעקבות הסרת שיער בלייזר.

הסרת שיער בלייזר – שיטות חלופיות להסרת שיער

ישנם אנשים אשר להם לא תתאים הסרת השיער בלייזר, והם יכולים לפנות לטכניקות אחרות להסרת שיער הקיימות בשטח מלבד הסרת שיער בלייזר. השיטות החלופיות להסרת שיער בלייזר יכולות להתאים לבעלי עור רגיש יותר, מאחר והחום הנפלט מהן אינו חזק כבהסרת שיער בלייזר, אך גם להן ישנן תופעות לוואי מסוימות כגון: אדמומיות בעור לאחר הטיפולים ועקצוץ באזור המטופל.

אחת השיטות הללו הינה הסרת שיער בקרן אינפרא אדום. הסרת שיער זו  מתאימה לבעלי כל גוון שיער וגוון עור, מאחר והאור שהיא פולטת איננו ממוקד. לעומת זאת, טיפול בקרן אינפרא אדומה אורך מספר רב יחסית של טיפולים מאחר והחום שהיא פולטת אינו חזק כמו חום הלייזר.

שיטת נוספת להסרת שיער הינה הסרת שיער בIPL-. השיטה מציעה ללקוחותיה הסרת שיער אפקטיבית המתאימה למגוון סוגי העור וגווני השיער, ובכך היא מנסה לענות על היתרונות הנמצאים בשתי השיטות הראשונות: הסרת שיער בלייזר והסרת שיער באור אינפרא אדום.