הסרת שיער לגברים

הסרת שיער לגברים ניתן לבצע כיום בכל מכון ומרפאה המתמחים בהסרת שיער, ולמרות שההליך עצמו דומה מאוד בגברים ונשים, עדיין ישנם כמה הבדלים. איכות השיער שונה אצל גברים, ולרוב שיערם הוא עבה וסמיך יותר, מה שמקל על הטיפול בדרך כלל. עם זאת ישנן שיטות שדווקא הצפיפות הגבוהה של השיער דורשת מספר גבוה יותר של טיפולים, אם מדובר בהסרה מלאה של כל השיער או רובו ולא בדילול. עוביה של השערה כמו גם צבעה, צבע העור ואזור הטיפול משפיעים על בחירת הטכניקה להסרת שיער, ועל משך הטיפול – האם נדרשים שניים – שלושה טיפולים או חמישה ויותר. הסרה לגברים פופולרית לא רק באזור החזה, הכתפיים והגב, אלא בכל הגוף ונדמה שהיום אין כמעט איבר שבו לא נהוג לבצע הסרת שיער לגברים.

 

מי מתאים לעבור הסרת שיער לגברים

לא רק כדורגלנים, דוגמנים והומוסקסואלים אלא כל גבר שרוצה להרגיש בנוח להוריד חולצה בים, בספונטניות, וכל מי שמעוניין להרשים את בנות המין היפה ולקלוע לטעמן. הסרת שיער לגברים מבוקשת כיום בקרב כל המגזרים והמגדרים, ולא פוסחת על שום גיל, מצב משפחתי, מוצא או מצב כלכלי. אמנם לא מומלץ לעבור הסרה לגברים שגילם פחות מ-21, כיוון שרצוי להמתין עד לצמיחה מלאה של שיער הגוף. שינויים נוספים בצמיחת השיער עלולים להתרחש אחרי גיל חמישים, כאשר עוברים על הגוף שינויים הורמונליים – אז צומחות שיערות במקומות שלפני כן לא היו. הסרת שיער לא מונעת את התהליך הזה, אך כמובן שכמות השיער שתופיע בעקבות שינויים הורמונלים תהיה פחותה בגבר שעבר כבר הסרת שיער. כיום, הסרת שיער לגברים מבוצעת בכל איבר ואזור – נוסף על השכמות, החזה, הכתפיים והגב, גברים רוצים להיות חלקים גם ברגליים, בידיים, בבתי השחי ובמפשעות. עם זאת, ישנו אזור אחד ממנו אנשי המקצוע מסרבים להסיר שיער – האשכים. מדובר במקום רגיש שיש בו סכנה בהליך הסרת שיער. למרות שיש חשיבות לצבע השיער וצבע העור, וגם לצפיפות ועובי השערה, מרפאות להסרת שיער מחזיקות כיום במכשירים שניתן להתאימם לנתונים אלו, כך שבסופו של דבר, הסרת שיער לגברים מתאימה לכל צבע עור ושיער, ומטופלים זוכים לטיפול מלא ותוצאות מצויינות בין אם צבע עורם כהה או בהיר, ובין אם השערות הן כהות או בהירות, צפופות או דלילות, עבות או דקות. חשוב רק לבחור, לפני שמתחילים בטיפול, מכון או מרפאה מוסמכים שמחזיקים מכשור מתאים ומנוסים בהליך הסרת שיער לגברים – אמנם לא נגרם נזק רפואי גם במידה והעבודה איננה מקצועית במיוחד, אבל התוצאות פחות טובות ואת הכסף לא מקבלים בחזרה.

 

הסרת שיער לגברים – התהליך

הסרת שיער לגברים איננה מסתיימת בטיפול אחד. מדובר על סדרת טיפולים, שלרוב, באזורים נרחבים בהם צמיחת השיער הינה משמעותית, תתפרש על פני 8 עד 12 פגישות. בין פגישה לפגישה מומלץ לחכות כשלושה חודשים, על מנת להגיע למחזור צמיחה מלא של השערה. החדשות הטובות הן, שאמנם הסרה מלאה מצריכה סיום של כל הסדרה, אך תוצאות נראות ומתקבלות כבר לאחר שתי פגישות. המומלץ ביותר הוא להתחיל את ההסרה בסוף הקיץ, להגיע לפגישה השניה כשעוד חורף וכך להיות מוכנים בקיץ הבא עם גוף חלק. את יתר הטיפולים מומלץ להשלים, על מנת להשיג תוצאות מקסימליות שישתמרו גם לעתיד. במהלך הטיפול השערות שצומחות הן דלילות יותר ודקות יותר, חלקן ממש בלתי נראות. הסרת שיער לגברים מביאה להסרה של כ-85 אחוז מהשיער, והיתר צומח כפלומה דקה ולא מורגשת.