הסרת שיער – סוגים יתרונות וחסרונות

.

ישנן שיטות שונות המשמשות לצורך הסרת שיער. השיטות הזמינות והפופולאריות ביותר בקרב נשים הן: הסרת שיער בגילוח, הסרת שיער בשעווה, או טיפולי אפילציה. אבל כיום ישנן שיטות עם טכנולוגיות מתקדמות יחסית דוגמת הסרת שיער בלייזר או בקרן אור. 

הסרת שיער בלייזר

אין דוגמה יותר טובה להתמסרות של שחקן קולנוע לתפקידו מאשר בסרט "ברונו" בכיכובו של סשה ברון כהן. למען הדמות כהן הסיר את כל שיער גופו בלייזר, ומי שצפה ב"בוראט" יתקשה לשכוח עד כמה היה שעיר. הסרת שיער בלייזר היא פתרון טוב לא רק לכוכבי קולנוע המגלמים דמות של כתב אופנה אוסטרי הומוסקסואל. הסרת שיער בלייזר היא טרנד שמשגע את העולם בשנים האחרונות בזמינות וביכולת להתעלות על טבענו הגנטי. מכשיר הלייזר מורכב משני רכיבים, האחד מזהה את הבדלי הפיגמנטים בין השיער לעור וכך מאתר את שורשי השערות, והשני מפציץ בפולסים של אנרגיה שממיתים את שורשי השערות. טיפול זה נחשב יקר ולא מתאים לכל אחד, בעלי עור כהה, למשל, לא יכולים ליהנות מטכנולוגיה זו, המבוססת על הבחנה בין פיגמנטים של עור בהיר לעומת שיער כהה.

אפילציה

אפילציה זו שיטה העושה שימוש במחט חשמלית לצורך הסרת שיער מיותר. השוק החשמלי מכה בבסיס השערה, ומשבית את צמיחתה לצמיתות. הגישה אל שורש השערה מתבצעת על די דקירה נקודתית כואבת לפחות כמו ההבזק החשמלי. היתרון בשיטה הוא שהיא מסירה את השיער לצמיתות, אך החסרונות רבים. השיטה איטית מאד, יוצרת גלדים שעשויים להפוך לצלקות ולכן נדרש טיפול על ידי קוסמטיקאית מומחית ובעלת ניסיון. תקופה הטיפול באפילציה היא תקופה הדורשת התמסרות והתאמת אורח החיים לדרישות הטיפול.

קרן אור

טיפול הסרת שיער בקרן אור הידוע בכינוי אינפרא, נמצא שימוש בעיקר אצל קוסמטיקאיות פרטיות. סיבה אחת לכך היא שאת המכשירים של הסרת שיער בלייזר היקרים והמתחדשים באופן תדיר, יכולים להרשות לעצמן רק מרפאות ומחלקות קוסמטיקה בבתי חולים. אופציה זולה ונגישה לצורך הסרת שיער לצמיתות.

גילוח

גילוח הינו פעולה הדורשת מיומנות. בימים עברו נפוצה הייתה התגלחת, שהיא בעצם תספורת של הזקן והשפם, אותה היה מבצע בעל מקצוע מיומן. תער הגילוח היה מושחז על גבי מגלב, רצועת עור המשמשת להשחזה, ומכאן שמו של הגלב. כיום אמצעי הגילוח הפכו נוחים יותר לשימוש והן ברובם חד-פעמיים דבר המאפשר סטריליות, כך שהגילוח הביתי נפוץ מאד, ונדירות המספרות בהן ניתן גם להתגלח. בעולם השלישי, בארצות דוגמת הודו, עדיין נפוץ מאד ללכת להתגלח אצל גלב. טכניקה זו נפוצה כמובן גם בקרב נשים, שמסירות שיער מרגליה, בתי שחיין וקו המפשעה. צריך לקחת בחשבון שעצם הסרת שיער בגילוח גם מעודדת את צמיחתו.

הסרת שיער בשעווה

שעווה חמה היא חומר המורכב מדונג של דבורים או מתחליף תעשייתי. למרות שהיא נקראת שעווה, לבטח לא מכינים ממנה נרות. שעווה בהקשר של הסרת שיער נועדה לעטוף את שטח הפנים של האיבר ממנו תרצו להסיר שערות, להיצמד לבסיס כל שערה, אז השעווה מתקררת ומתקשה סביב השערה. כעת במשיכת זרוע, ניתן לתלוש את השיער בעזרת רצועת נייר או בד המותאמת במיוחד לצורך זה. שיטה זו ידועה ככואבת מאד, אך יעילה יותר מגילוח שרק מקצר את השערה עד לפני העור, באמצעות שעווה נתלשים גם שורשי השערה. החיסרון בשיטה זו הוא נטייה של השערות לגדול מתחת לעור בעקבות הטיפול או לפתח צמיחה הפוכה. דבר זה גורם לפציעת העור ולהפרשת מוגלה.

למידע נוסף הכנסו כבר עכשיו לפורטל אסתטיקה המתמחה בתחום ניתוחים פלסטיים.