הסרת שיער

הסרת שיער היא תהליך פשוט וזול שמאפשר להיפטר משיער מיותר בכל חלקי הגוף והפנים. ניתן להסיר שיער בדרכים רבות כאשר אחת מהן היא השיטה שמכונה אפילציה. היתרונות בדרך זו הם היכולת להסיר גם שיער דק מאוד או כזה שלא ניתן להסירו בדרכים אחרות. הסרת שיער באפילציה, שנקראת גם מחט חשמלית, נחשבת לא יעילה כאשר מדובר בשטחי שיער גדולים, כלומר באזורים נרחבים שמכוסים בשיער צפוף ועבה – במקרים אלו השיטה העדיפה היא הסרת שיער בלייזר. אולם גם כאשר השיער מוסר בלייזר וגם כאשר הוא מוסר באינפרה אדום או בדרכים אחרות, כמות השיער המוסרת לרוב תהיה באזור ה-80 אחוז. את היתר ניתן להסיר באפילציה. כך, במקום להתלבט מהי השיטה הטובה ביותר, ניתן בעזרת שילוב של כמה שיטות להגיע לתוצאות הטובות ביותר של הסרת שיער.

 

להשלים הסרת שיער עם אפילציה

מי שמתחיל טיפולי הסרה יודע שמדובר בזמן ארוך. אמנם כבר אחרי הטיפול הראשון רואים תוצאות, אבל אם המטופל או המטופלת רוצים להגיע למאה אחוז הסרת שיער יש צורך להמתין כ-6 טיפולים, כאשר בין כל טיפול לטיפול יש צורך לחכות עד שלושה חודשים למחזור צמיחה מלא של השערה, כיוון שרק כך ניתן להשמיד את השורש ולמנוע ממנה לצמוח בשנית. עבור אלו שרצים למרחקים ארוכים ומסמנים מטרות ארוכות טווח זה לא נראה כמו הרבה זמן, אבל יש מי שרוצה גוף חלק עכשיו ומיד. נכון, הסרת שיער גם בשיטות האחרות, כולל אפילציה, לא יכולה להתרחש מהיום למחר בתוצאות מושלמות. אלא שלעתים מגיע שלב בטיפולי ההסרה בלייזר שכבר נמאס לחכות ונדמה שהטיפול הופך פחות אפקטיבי. הסרת שיער באפליציה מאפשרת להשלים את הטיפול ולהגיע לתוצאות טובות יותר.

 

הסרת שיער במחט חשמלית

למחט החשמלית יתרונות וחסרונות. היתרון הוא שהיא מסוגלת לצרוב את השורש גם כשהשערה דקה מאוד וממש פלומתית. החיסרון הוא שהשיטה כואבת יותר, ושגם היא מצריכה להמתין לשלב כלשהו בחיי השערה כדי שתהיה אפקטיבית. הסרת שיער בשיטה זו יכולה להשלים את טיפולי הלייזר כאשר שלב הצמיחה של השערה אינו מתאים לטיפול הלייזר אך מתאים לטיפול באפילציה, וכאשר הלייזר לא יכול לזהות עוד את השיער הנותר, כיוון שהוא דק ודליל מאוד. הסרת שיער בדרך הזאת מצריכה סבלנות כיוון שבכל טיפול לא ניתן להסיר כמות גדולה של שערות, אך שוב – מי שהמטרה שלו היא גוף חלק לגמרי, זוהי הדרך הטובה ביותר. אין הבדל אם מדובר על הסרת שיער לגברים או לנשים – שני המינים כאחד יכולים לעבור הסרה באפילציה לצורך השלמה ולהגיע לגוף חלק.

 

הסרת שיער בפנים           

הסרת שיער נעשית בעזרת מכשיר ממוחשב ששולח שני תדרי חשמל שונים שנמצאו כיעילים ביותר להחלשת השערה ולהמתת שורש השערה. כיום שיטה זו שנקראת מחט חשמלית היא כואבת פחות מבעבר, ונחשבת היחידה בשוק שמטפלת בשיער לבן ובשיער פנים. בין אם אשה מעוניינת להיפטר משפם, צמיחת שיער בין הגבות, פאות, שיער לחיים, צוואר או שערות בודדות שצומחות ממקומות שונים בפנים, זוהי האופציה המועדפת, ולמעשה היחידה – לא נהוג כיום לבצע הסרת שיער בשיטות האחרות באזור הפנים. כאשר משלבים בין כמה טכניקות הסרה, ניתן להגיע לתוצאות מושלמות וליהנות מגוף חלק ופנים חלקות כאחד. לכן אין צורך להתלבט לגבי הדרך הטובה ביותר אלא לבחון באיזה אופן ניתן לשלב מגוון טיפולים כדי להגיע לתוצאות האופטימליות ולהשיג את המקסימום ממה שמציע השוק כיום בתחום הסרת שיער.