הצעות עבודה בקנדה

אם תפתחו לוח ממוצע של הצעות עבודה בחו"ל, תוכלו לראות שם עשרות הצעות עבודה בקנדה. הצעות אלו נופלות על אוזניים קשובות, כיוון שקנדה היא אחד היעדים החביבים על מי שרוצה לעבוד בחו"ל. כבר שנים רבות שקנדה מהווה יעד מועדף על משפחות ישראליות, העוברות להתגורר בה לצמיתות, ובכמה מערי קנדה יש קהילה ישראלית ויהודית עצומה. בעשור האחרון נוספו למשפחות אלו גם צעירים שמחפשים יעד לעבודה זמנית, ולהן מיועדות מרבית הצעות העבודה בקנדה הקיימות כיום.   

 

היכן ניתן למצוא הצעות עבודה בקנדה?

בעבר המקור העיקרי לחיפושי הצעות עבודה היו מדורי הדרושים בעיתון. בכל הנוגע לעבודות בארץ הם עדיין רלוונטיים, אולם עבור הצעות עבודה בקנדה  מוטב לפנות אל האינטרנט, ובעיקר ללוח עבודות בחו"ל של אתר MAKA ולחפש את עבודה בקנדה. בלוח תמצאו כמה וכמה משרות בקנדה, המתפרסמות מטעם החברות המעסיקות. כל חברה כותבת על עצמה ועל עבודתה כתה מילים, ולרוב אף מוסיפה תמונות מן השטח. ממבט ראשון בלוח העבודה נראה כאילו כל הצעות העבודה בקנדה מציעות את אותו הדבר – הרבה כסף, מוצרים מצוינים, דירות מדהימות וחיי חברה תוססים. על מנת לראות מה עומד מאחורי ההבטחות תצטרכו להיפגש עם המגייסים של החברות. הפגישה נערכת לרוב בבית קפה הנקבע מראש או במשרדי החברה, ובמהלכה מתרשמים הצדדים זה מזה. חשוב לזכור כי לא רק אתם עומדים למבחן, אלא גם החברה, ולכן אל תתביישו לבקש מנציג החברה לתאר את החברה, את תהליך ההכשרה, את המשכורת ואת תנאי המגורים לפרטי פרטים. בעת בחינת הצעות  עבודה בקנדה חשוב לשים לב לרושם שעושה עליכם הנציג – האם הוא רציני? האם הוא מפזר הבטחות מוגזמות או מדבר אתכם דוגרי ומזכיר גם את הקשיים? האם הוא עונה לשאלותיכם ברצינות או מורח אתכם במילים כלליות? אם יש לכם מקור אמין שאתם יכולים לשמוע ממנו המלצות, או אפילו ממליצים מטעם החברה, כדאי מאוד לשמוע גם מהם את דעתם על החברה.

 

הצעות עבודה בקנדה – מיקום

מלבד אופי החברה, הצעות עבודה בקנדה נבדלות זו מזו גם במיקום. בשל גודלה העצום של קנדה, כל אחד משת מחוזותיה מהווה למעשה מדינה בפני עצמה. היעד הנפוץ ביותר של עבודה בקנדה הוא טורונטו, עיר ענקית שמזכירה לא במעט את ערי ארה"ב. אחד המאפיינים המובהקים ביותר של טורונטו הוא ריבוי עצום של יהודים וישראלים, עד כדי כך ששכונות ת'ורנהיל בעיר קרויה ת"א הקטנה. אם אינכם מעוניינים לחפש עבודה בחו"ל מהארץ ובונים על הצעות עבודה בקנדה עצמה, טורונטו היא העיר עבורכם.  גם במונטריאול, הקולוניה הצרפתית השוכנת במחוז קוויבק, יש לא מעט תעסוקה עבור צעירים ישראלים. בחלק מהצעות העבודה בקנדה המתרכזות במונטריאול, או בערים אחרות במחוז קוויבק, תמצאו את הסעיף 'יתרון לדוברי צרפתית'. עד כמה שזה נשמע מפתיע, חלק נכבד מתושבי האזור דוברים צרפתית רהוטה יותר מאנגלית, ומרבית חיי היום יום באזור מתנהלים בצרפתית. גם בערים כמו ונקובר ויניפג אפשר למצוא הצעות עבודה בקנדה, אם כי בכמות פחותה בהרבה.

הצעות עבודה בקנדה – במה כדאי לעבוד?

בניגוד לארה"ב השכנה, המציעה לצעירים ישראלים שפע של תחומי עבודה, הצעות העבודה בקנדה מוגבלות למדי מבחינת תחומים. העגלות וציורי השמן מושלים בכיפה באופן כמעט בלעדי, אך פה ושם ניתן למצוא הצעות עבודה בקנדה בתחום המנעולנות, באבטחה או בשמירה על ילדים.