הצרת היקפים לחיטוב הגוף

עם המודעות ההולכת וגוברת למזון בריאותי ותזונה נכונה, נשים וגברים רבים מחפשים דרך להפוך את חיטוב הגוף לחלק מאורח החיים. חיטוב הגוף מבוסס קודם כל על הצרת היקפים, אבל נשאלת השאלה איך עושים את זה? באיזו דרך ניתן להגיע לאיזון בין גוף לנפש ולפעול למען חיטוב הגוף וחשוב מכך, איך לשמר את משקל הגוף הרצוי. בשנים האחרונות מובן לכל שהפחתה של משקל הגוף אינו הפקטור היחיד והחשוב ביותר עבור מי שמעוניינת לפעול למען חיטוב הגוף שלה. חשוב מכל הוא למצוא דרך שמשלבת הצרת היקפים לחיטוב הגוף, כלומר פעילות גופנית השמה דגש על עיצוב הגוף.

 הצרת היקפים לחיטוב הגוף ושיטותיה

איך ניתן להגיע למצב של הצרת היקפים לחיטוב הגוף מבלי לעבור ניתוחים פלסטיים? לאחר שהובן לחלוטין שמוצרי דיאטה אינם הדרך להבטיח גוף חטוב, מובן שיש לשלב תזונה נכונה ששמה דגש על שילוב של שלושת אבות המזון יחד עם פעילות גופנית מתאימה. אחד מסוגי פעילות הגופנית שידוע כמשפיע לטובה על חיטוב הגוף הוא פילאטיס. שיטת פילאטיס הומצאה על ידי יוזף פילאטיס שהקים לראשונה סטודיו לפילאטיס בניו יורק עבור רקדנים, לאחר שהיגר לארצות הברית מגרמניה בשנות העשרים של המאה הקודמת. פילאטיס מבוסס על שיפור היציבה ועל שליטת המוח בגוף. איך שיפור  היציבה ושיפור שליטת המוח בגוף מסייעים לשיפור חיטוב הגוף ומובילים למצב של הצרת היקפים? שיפור היציבה מוביל לכך שמי שמתרגל פילאטיס לומד להתייחס לגוף שלו בכבוד, והדבר כמובן משפיע על סוג המזון אותו יבחר לאכול. מעבר לכך, שיטת פילאטיס מבוססת על הארכת שרירי הגוף ועבודה על הצרת היקפים דרך עבודה על השרירים המייצבים, תרגול זה נועד לסייע להגיע למצב של הצרת היקפים וחיטוב הגוף. ישנן כמובן פעילויות גופניות נוספות שמסייעות להגיע למצב של הצרת היקפים לחיטוב הגוף.  

 הרזייה לצד הצרת היקפים לחיטוב הגוף

כפי שהרזייה איננה אפקטיבית עבור הצרת היקפים לחיטוב הגוף ללא שילוב עם פעילות גופנית מתאימה, כך גם פעילות גופנית שאינה משולבת עם דיאטה המכוונת להרזיה לא תסייע לעיצוב הגוף. חיטוב הגוף לטובת הצרת היקפים והרזייה מבוסס על שילוב בין פעילות גופנית מתאימה לבין תזונה נכונה. הרזייה היא תזונה המכוונת לירידה במסת הגוף, תוך יצירת מאזן קלוריות בו הגוף מנצל יותר אנרגיה (קלוריות) מאשר כמות האנרגיה שהגוף צורך. עצם הגדרת הדיאטה מבוסס על הבנה שללא פעילות גופנית מתאימה המגדילה את צריכת הקלוריות של הגוף, קיים קושי להפחית את מסת הגוף. הצרת היקפים ועיצוב הגוף באמצעות פעילות גופנית המכוונת לחיטוב הגוף מסייע לשמירה על מראה גוף מעוצב לאורך זמן, מה שמגביר את המוטיבציה לשמירה על חיטוב הגוף כחלק מאורח החיים.

מדוע עבור נשים וגברים חיטוב הגוף היא משימה קשה? נראה שהתשובה לכך היא שצריכה של מוצרי דיאט ותזונה מופחתת ולא מאוזנת הוא אורח חיים שבלתי אפשרי לשמר. תזונה נכונה המבוססת על שילוב של כל אבות המזון בשילוב עם עיצוב הגוף באמצעות פעילות גופנית היא הדרך להגיע לכיוון של הצרת היקפים לחיטוב הגוף ולשמור על עיצוב הגוף לאורך זמן.

מידע נוסף על הצרת היקפים, ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים רפואיים וקוסמטיים תוכלו למצוא בפורטל אסתטיקה.