הצרת היקפים

הצרת היקפים הינה שיטה מוכחת ברפואה האסתטית שכוללת בתוכה טיפולים מגוונים, בהתאם לצורך האישי של כל מטופל או מטופלת. ניתן להצר היקפים ולהגיע לגוף חטוב יותר בדרכים שונות, בין היתר על ידי טכניקות שעובדות על חיזוק השריר ללא התעמלות, שיטות שמסייעות למיצוק העור ועידוד ייצור קולגן וכן טיפולים שונים שמיועדים לסלק או לדלל את שכבת השומן. בישראל מוצעות כיום אפשרויות חדשות לצד ותיקות, טיפולים פולשניים ולא פולשניים וגם העלויות והמחירים אינם אחידים כשמדובר על הצרת היקפים – ישנם טיפולים יקרים ומסובכים וטיפולים אחרים, פשוטים וזולים יחסית. המועמדים לעבור הצרה של היקפים וחיטוב הגוף עשויים לגלות ששפע האפשרויות הוא מבלבל וקשה לדעת מהו הטיפול המומלץ עבורם ביותר. לפניכם סקירה קצרה של טיפולים והליכים שונים שמיודעים למטרת הצרת היקפים ולמי הם מתאימים.

 

הצרת היקפים ומיצוק העור

לא מעט אנשים מעוניינים להצר היקפים למרות ששכבת השומן בגופם אינה עבה. זאת מאחר והרבה פעמים העור משתנה עם הגיל או כתוצאה מגורמים אחרים, אינו מתוח ומוצק וגורם לגידול של היקפים בגוף: במותניים, בירכיים, בזרועות, באגן ובמקומות אחרים. הצרת היקפים במקרים כאלה יכולה להיות מושגת על ידי טיפולי מיצוק שונים, שגורמים למתיחת העור, מיצוק של העור ומעודדים ייצור של קולגן ואלסטין, שני החומרים האחראים על גמישות ויציבות של העור. הצרת היקפים שכרוכה בייצוב ומיצוק העור טובה גם במקרים של צלוליטיס, ועשויה להפחית את התופעה ולהוסיף בכך להצרת היקפי האזור המטופל. הליכים משולבים או הליכים שמיועדים לשפר צלוליטיס ומראה של העור יהיו טובים בתור טכניקת הצרת היקפים במקרים כאלה שבהם יש מעט שומן עודף אך האזור בכל זאת לא נראה מחוטב.

 

טיפולי הצרת היקפים

בתחום טיפולים אסתטיים או אסתטיקה רפואית, הקטגוריה של הצרת היקפים מיועדת בעיקר למי שלא סובל מהשמנת יתר חמורה. אך ישנם אנשים שאחרי דיאטה קיצונית או אחרי שאיבת שומן, קיצור קיבה ופרוצדורות כירורגיות אחרות נשארו עם עור מיותר על הגוף. במקרים כאלו יש צורך הרבה פעמים בטיפול רציני ובניתוח ממש אם מעוניינים להשיג הצרת היקפים ולחטב את הגוף. מתיחת בטן והליכים אחרים שמיועדים לעיצוב עמוק של הגוף יתאימו במקרים כאלה. החיסרון הוא שמדובר בהליך כירורגי שמצריך קיצור של שרירים, כריתה של עודפי עור ופעולות אחרות שדורשות החלמה ארוכה יחסית. הצרת היקפים סטנדרטית לא מספיקה במצבים כאלו, ונדרשת תכנית מורכבת יותר. רופא מיומן יודע להתאים את התכנית לכל אדם, ולהגיד איזה טיפול ישיג את האפקט הרצוי ואיזה לא.

 

הצרת היקפים ודילול שומנים

הצרת היקפים רווחת ביותר היא זו שמיועדת למי שיש לו שכבה לא גדולה של שומן מיותר. השומן יושב בעקשנות באזור מסויים, ולעתים מסרב להגיב גם לפעילות גופנית ממוקדת. כאשר זהו התרחיש, ניתן להצר היקפים ולהפטר מהשומן על ידי טיפולים של המסת שומנים או שאיבת שומן. לא כל טיפולי ההמסה והשאיבה כרוכים בניתוח, וישנם לא מעט הליכים שנעשים מחוץ גוף ללא חתך, או כאלו שמערבים חתך קטן והתערבות שאינה עולה על עובי של מזרק. במקרים בהם נדרשת הצרת היקפים לא גדולה, פרוצדורות כאלה יהיו היעילות ביותר. חלקן מיועדות באופן ממוקד לסיטואציות שבהן שכבת השומן המיותרת מלווה בעור רפוי מעט, כך שניתן להגיע לתוצאות טובות ומספקות שנשמרות לאורך זמן. כיוון שהטיפול מותאם אישית, אפשר להשיג בזמן ובמחיר סביר תוצאות טובות של הצרת היקפים.