הקמת עסקים, חברות ובנקאות בארה"ב

ארה"ב היא המדינה המבוקשת ביותר להקמת עסקים וחברות. אלפי יזמים ישראלים מנסים את כוחם בעסקים בארה"ב. חלק בלתי נפרד מהקמת עסק כל שהו בארצות הברית היא הקמת חברה בארה"ב ופתיחת חשבון בנק בארה"ב לחברה.

הקמת חברה בחו"ל היא דרך ממקובלת להתנהלות עסקית בחו"ל. בנוסף לארה"ב ניתן להקים חברה בקפריסין, איי הבתולה, הונג קונג ועוד.

ארה"ב היא אחת המדינות המסודרות ביותר מבחינה עסקית לכן כל התנהלות עסקית כל שהי חייבת להיות מסודרת ורשמית, זאת אומרת הקמת מנגנון תפעולי ומשפטי  כאשר כל הפעילות המסחרית עוברת דרך המנגנון – חברה ודרך חשבון הבנק של החברה. כיום, לא ניתן לפתוח חשבון בנק פרטיים בארה"ב (מישראל) לאנשים פרטיים שאין ברשותם מספר ביטוח לאומי ומוגדרים כ Non US resident, לכן התהליך מתבצע רק לצורך עסקי ועל שם חברה .
הקושי העיקרי נובע בעיקר מ"חוק הפטריוטיות" – חוקים שחוקקו אחרי מתקפת הטרור ב2001 . החוקים באו להגביר את הפיקוח ולהגביר את האכיפה של הלבנות הון" והפיקוח ולפעמים נראים חוקי "האח הגדול.

בתהליך הקמת החברה בארה"ב ופתיחת חשבון בנק בארה"ב, המוסדות הפיננסים שאיתם אנו עובדים מבקשים מידע רב טרם פתיחת החשבון. התהליך נקרא "הכר את הלקוח" או KYC – NOW YOUR CUSTOMER . בתהליך זה הבנקים יבקשו לקבל כל פרט מידע על הפעילות העסקית הצפויה, פרטים על הנהנים ובעלי המניות בחברה ועוד. בדרך כלל כאן טמון הקושי העיקרי להקמת הפעילות. תצטרך לספק לבנק תוכנית עסקית בסיסית לגבי העסק שלך, מחזורים צפויים, לקוחות, אתרי אינטרנט. הבנק מצידו יבדוק שאתה לא קשור להלבנת הון, מימון טרור, הונאות מס וכדומה, בקיצור – ששמך אינו מופיע ברשימות פליליות כל שהן ושניתן לפתוח חשבון בנק לחברה בתחום העיסוק הצפוי. ישנם תחומי פעילות שלא יהיה ניתן לפתוח חברה וחשבון בנק בארה"ב, לדוגמא אתרי קזינו ואפילייאט אונליין. במידה והבנק יאשר על המשך תהליך, ניגש לתהליך הקמת החברה ופתיחת החשבון.

חשבון בנק פרטיים בארצות הברית

בנקים מסחריים אינם מאפשרים לפרטיים לפתוח חשבון בנק בשל היעדר מספר זהות, כתובת העסק והיסטוריית אשראי לפי מיטב ידיעותיי, ניתן לפתוח חשבונות בברוקרים אמריקאים ובכמה בנקים אונליין באינטרנט אבל לרוב חשבונות אילו אינם  יכולים לשמש למטרות מסחריות, לקבלת כרטיסי אשראי או להכרה של חשבון בנק לגיטימי עבור פעילות של חברה.
הבנקים איתם אנו עובדים יכולים  לפתוח חשבון עבור LLC בארה"ב או תאגיד בבעלות ארה"ב שאינו תושב.

איזה סוג של עסק נוכל לסייע בהקמת חברה בארה"ב וחשבון בנק?
מסחר, נדל"ן, מסחר אלקטרוני, מכירות של סחורות ושירותים באמצעות פלטפורמה מקוונת (תלוי מהם המוצרים), קמעונאי, סיטונאי, תעשייה,יבוא\יצוא, אינטרנט ועוד  נציין שנית שכל עוד הפעילות הצפויה של החברה ובעלי החברה עומדים בקריטריונים של הבנק ושל רשם החברות, ניתן יהיה להתקדם.

gbo

ג'י.בי.או (GBO) שירותים פיננסים בינלאומיים בע"מ הינו משרד מוביל בישראל המעניק פתרונות מתקדמים להקמת חברה זרה בחו"ל, פתיחת חשבון בנק בחו"ל, ייעוץ עסקי בחו"ל,בנקאות פרטית בחו"ל וייצוג משפטי במעל 22 מדינות ברחבי העולם

כתיבת תגובה