ויזה לארהב והוצאתה

ויזה לארה"ב היא המסמך הבלעדי המאפשר לישראלים להיכנס לגבולותיה באופן חוקי. ארצות הברית היא יעד מבוקש לישראלים הרוצים לבקר, לטייל, לעבוד או ללמוד בה. בעשור האחרון, השתנו תנאי קבלת ויזה לארה"ב עקב ארועי 11/9 והטרור העולמי הגובר וכן עקב בעיות ההגירה הקשות איתם מתמודדת המדינה. אחד השינויים בתהליך הוצאת הויזה, הוא הגעה לשגרירות או קונסוליה אמריקנית בארץ לראיון אישי בניגוד למה שהיה נהוג פעם כאשר היה ניתן להזמין ויזה דרך סוכני נסיעות. התהליך החדש הוא מבלבל וארוך ויש לשים לב ולפעול על פי השלבים המפורטים.

ויזה לארה"ב – איך מתחילים

תהליך הגשת הבקשה להוצאת ויזה לארה"ב, עלול להיות ממושך ואין הוא מבטיח אישור לויזה. על כן, יש להתחיל אותו לפחות חודש לפני תאריך היעד וקניית כרטיס הטיסה. בישראל, שגרירות ארה"ב היא הממונה על תהליך אישור ויזה לארה"ב. השלב הראשון הוא השלמת רשימת הטפסים הנמצאים באתר השגרירות. לאחר מילוי השאלונים, יש לקבוע פגישה לראיון אישי. את הראיון אפשר לקבוע בשגרירות תל אביב, או בקונסוליה שבירושלים. מילוי הטפסים הוא שלב חשוב ויש להקפיד בו על הפרטים כמו סוג הויזה אותה אתם מעוניינים לקבל. ישנם סוגים רבים של ויזה לארה"ב ולכל ויזה הרשאה משלה כך שאם אתם מקבלים ויזת תייר, אין זה אומר שתוכלו לעבוד באופן חוקי. ישראלים רבים מתקשים בשלב זה בשל מחסום השפה. ישנן חברות רבות המציעות שירות הוצאת ויזה ותומכות בנושא השפה. לדוגמא, מילוי טפסים בעברית ותרגומם לשפה האנגלית.

שלב הראיון האישי

הראיון האישי הוא שלב חובה על מנת להוציא ויזה לארה"ב. את הראיון מחוייבים לקבוע מראש דרך אתר האינטרנט של השגרירות. מטרת הראיון הוא וידוא הפרטים שבטפסים ולהבטיח שאין בכוונתכם להגר לארה"ב או לבצע פעולות טרור בשטחה. אין צורך להתרגש משלב הראיון ויש להיות כנים לחלוטין ולזכור שאם אינכם טרוריסטים או מהגרים, אין שום סיבה שלא תקבלו ויזה. הראיון אמור לקחת מספר דקות ובסופו יודיעו לכם אם אושרה לכם הויזה או שלא. אם הבקשה שלכם נדחתה, תוכלו להגיש בקשה חוזרת ואף לבקש להתראיין אצל מראיין אחר. מומלץ להמתין חצי שנה בין בקשה לבקשה. אם הבקשה אכן אושרה, תתבקשו להשאיר את דרכונכם בשגרירות מספר ימים עד להנפקת הויזה.

מסמכים הכרחיים להוצאת ויזה לארה"ב

על מנת לא לבזבז את זמנכם ולהגדיל את הסיכוי לקבלת ויזה מארה"ב, הקפידו להגיע עם כל המסמכים הבאים:

דרכון בתוקף לחצי שנה מרגע קבלת הויזה, אישור על תשלום האגרה בסך 131 דולר המשולמים בבנק הדואר, טופס הזמנה לראיון בשגרירות,מילוי הטפסים הרלוונטים לגבי הויזה אותה אתם מעוניינים לקבל, 2 תמונות פספורט 5 על 5, אישורים המעידים כי בכוונתכם לחזור ארצה ולא להגר לארה"ב כגון אישור חופשה מהעבודה, אישור על לימודים בארץ, דירה ורכוש, אישור הגוף אליו אתם נוסעים לארה"ב כגון משפחה ועבודה.

ויזה לארה"ב היא לא בלתי אפשרית. התהליך הוא מורכב ומחייב תשומת לב. יש לעקוב אחר השלבים ולדאוג לכמה שיותר מסמכים המעידים כי אין בכוונתכם להשתקע ולהגר לארה"ב. השקעה בכל שלבי הבקשה, מגדילה את הסיכוי לאישור ויזה לארה"ב.