ויזה לארצות הברית לסוגיה

ויזה לארצות הברית היא אישור הכניסה אל המדינה עבור כל מי שאינו אזרח ארה"ב או אזרח אחת המדינות שאינן זקוקות לאשרה. לפני הקניה של כרטיס הטיסה, עליכם להגיש בקשת ויזה לארצות הברית מהשגרירות האמריקאית בארץ. בשנים האחרונות, בעקבות בעיות הטרור העולמי ובעיות ההגירה, חלו שינויים בתהליך קבלת ויזה לארצות הברית וכעת הוא ארוך ומסובך יותר. את התהליך להוצאת האשרה אפשר או לעשות לבד, או לשכור את שרותי אחת החברות המציעות תמיכה בתהליך. מחסום השפה והפחד מחוסר הידע כיצד להתנהל בזמן הראיונות האישיים או מילויי הטפסים, הולידו חברות המקלות על תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית. החברות הללו מציעות שירותי תירגום והנחיה למילוי הטפסים, הדרכה לשלב הראיון וכן ייעוץ מעורכי דין העוסקים בהגירה ודין אמריקאי.

ויזה לארצות הברית – שלבים בתהליך

תהליך הבקשה מתחיל באתר השגרירות האמריקאית. באתר ישנם 20 טפסים למילוי בשפה האנגלית. לאחר מילויים, תתבקשו לקבוע  פגישה לראיון אישי המתבצע בשגרירות. מטרת הראיון היא לוודא שאין בכוונתכם להגר אל ארה"ב או לבצע בתחומה פעולות טרור. אל הראיון יש להגיע בלבוש הולם ועם מספר מסמכים: דרכון בתוקף לחצי שנה מרגע קבלת הויזה, אישור על תשלום האגרה בסך 131 דולר המשולמים בבנק הדואר, טופס הזמנה לראיון בשגרירות ו2 תמונות פספורט 5 על 5. מלבד המסמכים ההכרחיים הללו ועל מנת להגדיל את סיכוייכם לקבלת ויזה לארצות הברית, רצוי להגיע עם מסמכים אשר יכולים לאשר ולהוכיח ששהייתכם בארצות הברית היא זמנית בלבד. מסמכים המצביעים על רכוש בארץ שבבעלותכם כמו מכונית או דירה, תלושי שכר אחרונים מהעבודה או מכתב מהמעביד המראה שבכוונתכם לחזור לעבודה. מכתבים ממקום העבודה הזמנית או הקרובים אליהם אתם נוסעים בארה"ב יכולים גם הם להועיל.

עבור חלק מהישראלים, הצירוף של תהליך מורכב יחד עם מכשול השפה, מרתיע מאוד ומונע מחלקם קבלה של ויזה לארצות הברית. אופציה שניה שנוצרה כמענה עבור אותו הקהל היא הגשת הבקשה לויזה בעזרת חברה המתמחה בכך. שלל חברות מציעות מעטפת תמיכה הכוללת הנחיה לגבי כל שלב. שלב מילויי הטפסים מתבצע בשפה העברית בנוחות ולאחר מכן הוא מתורגם  לשפה האנגלית. לקראת הראיון האישי שבשגרירות אשר בחברה ידאגו לתאם, מקבלים הדרכה על כל התהליך וכך יודעים בדיוק למה לצפות ועם אילו מסמכים להגיע לשגרירות.

סוגי ויזות לארצות הברית

בזמן בקשת ויזה לארצות הברית, עליכם לדעת בדיוק באיזה סוג ויזה אתם מעוניינים. כל ויזה וההיתרים שלה.

ויזת תיירים ועסקים b1,b2: ויזה למטרת תיירות וביקור בארצות הברית. הויזה גם מאפשרת נסיעה במסגרת עבודה ועסקים. הויזה היא רב פעמית ותקפה לעשר שנים. ויזה מסוג זה לא מאפשרת לעבוד בצורה זמנית בארה"ב.

ויזת סטודנט: ויזה למטרת לימודים אקדמיים באוניברסיטאות בארה"ב. על מנת לקבל ויזה מסוג זה, יהיה עליכם להציג אישור קבלה ללימודים מהמוסד בו אתם רוצים ללמוד וכן להוכיח שביכולתכם לקיים עצמכם מבחינה כלכלית לכל אורך תקופת הלימודים. ויזה מסוג זה מאפשרת לעבוד אך בתנאים מגבילים.

ויזת עבודה: ישנם סוגים רבים של ויזה לארצות הברית לשם עבודה. סוג אחד מיועד לאקדמאים אשר מעוניינים לעבוד באופן קבוע בארה"ב. הסוג המקובל יותר בקרב צעירים ישראלים הוא ויזה המאפשרת עבודה זמנית למשך 3 חודשים בתקופת הקיץ ועוד חודש נוסף שבו אפשר לטייל. זהו הסוג המיועד לצעירים אשר השתחררו מהצבא ומעוניינים בעבודה זמנית בארצות הברית.